Święto ulicy Wilama Horzycy! Przyjdź i wylicytuj teatralne rekwizyty

Box2 Kultura
Fot. nadesłane

W tym roku Wilam Horzyca kończyłby 130 lat! Teatr jego imienia zaprasza na wyjątkowe urodziny i święto ulicy W. Horzycy. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca, między godz. 12.00 a 16.00.

Jak mawiał Horzyca, „teatr to zorganizowany obłęd!”, także w programie imprezy zapewniamy istne szaleństwo atrakcji.

REKLAMA

– Przede wszystkim zapraszamy na spotkanie z Wilamem, w którego wcieli się Paweł Kowalski – zapowiada Marta Siwicka z Teatru im. W. Horzycy w Toruniu. – Ponadto przed teatrem stanie uliczna kawiarenka, którą zaaranżujemy z teatralnych mebli, zaś o kawę i smakołyki zadba Wejściówka. Wszystko w oprawie muzyki na żywo.

Na mieszkańców, którzy odwiedzą tego dnia ul. Horzycy, czeka fotobudka z teatralnymi gadżetami, stoiska z charakteryzacją oraz urodzinowy tort.

Szczególną atrakcją będzie KupTeatr!, czyli licytacje mebli, kostiumów i rekwizytów teatralnych. Aukcje odbędą się co godzinę, od godz. 12.30 do 15.30.

– W ramach tegorocznego Święta ulicy Wilama Horzycy organizujemy wyprzedaż przedmiotów z teatralnych magazynów w formie licytacji, które poprowadzą nasz aktor Paweł Kowalski oraz Paweł Paszta dyrektor ds. artystycznych – dodaje Marta Siwicka.

Harmonogram aukcji:

  • 12:30 Kostiumy
  • 13:30 Rekwizyty teatralne
  • 14:30 Krzesła i fotele
  • 15:30 Meble

Ponadto imprezie będzie towarzyszyć akcja „Teatr wchodzi w krew!” Podczas Święta Ulicy Wilama Horzycy mieszkańcy oraz pracownicy teatru będą mogli oddać krew w komfortowych warunkach. Na placu przed Teatrem Horzycy od godz. 10.00 do 15.00 będzie czekać krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Oprócz tradycyjnych czekolad, na odważnych krwiodawców będzie czekać też specjalna fotobudka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *