Święto Województwa. W poniedziałek sesja sejmiku

Box2 Wiadomości Województwo box
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Święto Wojewódzwa Kujawsko-Pomorskiego zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższy poniedziałek świętowanie rozpocznie się mszą świętą w intencji regionu i uroczystą sesją sejmiku województwa w historycznym gmachu Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

– To szczególny dzień, w którym wspominamy patrona naszego regionu, świętego Jana Pawła II, i jego wizyty na Kujawach i Pomorzu, czerpiąc inspirację z tamtych z Nim spotkań, z Jego słów, troski o polskie sprawy, z miłości społecznej, którą obejmował wszystkich. Ufam, że jest tu z nami i jak dobry ojciec poleca nas boskiej opiece – mówi marszałek Piotr Całbecki.     

7 czerwca obchodzimy Święto Województwa. Data ta jest rocznicą wizyty w regionie patrona województwa, Jana Pawła II. Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku obecni będą goście: wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz przedstawiciele blisko stu instytucji w całym regionie zaangażowanych walkę z epidemią covid-19. Odbiorą oni specjalne podziękowania podpisane przez gospodarza województwa i przewodniczącą sejmiku Elżbietę Piniewską. Posiedzenie sejmiku uświetni przygotowana przez Książnicę Kopernikańską w Toruniu wystawa, poświęcona związanej z toruniem Wandzie Błeńskiej.

Z okazji obchodów święta w całym regionie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia towarzyszące, m.in. objazdowa plenerowa wystawa Galerii Rusz, bieg sztafetowy pamięci Bronisława Malinowskiego czy czytanie regionalnych legend przez aktorów Teatru Horzycy i Teatru Muzycznego. Na 17 czerwca zaplanowano galę Nagród Marszałka Województwa, która zamknie obchody Święta Województwa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *