Święto Województwa. W poniedziałek sesja sejmiku

Box2 Wiadomości Województwo box
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Święto Wojewódzwa Kujawsko-Pomorskiego zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższy poniedziałek świętowanie rozpocznie się mszą świętą w intencji regionu i uroczystą sesją sejmiku województwa w historycznym gmachu Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

– To szczególny dzień, w którym wspominamy patrona naszego regionu, świętego Jana Pawła II, i jego wizyty na Kujawach i Pomorzu, czerpiąc inspirację z tamtych z Nim spotkań, z Jego słów, troski o polskie sprawy, z miłości społecznej, którą obejmował wszystkich. Ufam, że jest tu z nami i jak dobry ojciec poleca nas boskiej opiece – mówi marszałek Piotr Całbecki.     

7 czerwca obchodzimy Święto Województwa. Data ta jest rocznicą wizyty w regionie patrona województwa, Jana Pawła II. Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku obecni będą goście: wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz przedstawiciele blisko stu instytucji w całym regionie zaangażowanych walkę z epidemią covid-19. Odbiorą oni specjalne podziękowania podpisane przez gospodarza województwa i przewodniczącą sejmiku Elżbietę Piniewską. Posiedzenie sejmiku uświetni przygotowana przez Książnicę Kopernikańską w Toruniu wystawa, poświęcona związanej z toruniem Wandzie Błeńskiej.

Z okazji obchodów święta w całym regionie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia towarzyszące, m.in. objazdowa plenerowa wystawa Galerii Rusz, bieg sztafetowy pamięci Bronisława Malinowskiego czy czytanie regionalnych legend przez aktorów Teatru Horzycy i Teatru Muzycznego. Na 17 czerwca zaplanowano galę Nagród Marszałka Województwa, która zamknie obchody Święta Województwa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *