Swoboda, Baumgart-Witan i… Dziś i jutro na Bema lekkoatletyczne święto

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W Arenie Toruń w sobotę i niedzielę odbędą się 63. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W rywalizacji weźmie udział blisko 400 zawodników. Powalczą nie tylko o medale i rekordy, ale także start w marcowych Halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow.

W ten weekend w Toruniu będziemy mogli śledzić rywalizację najlepszych lekkoatletów. W Arenie Toruń pobiegnie m.in. Ewa Swoboda, która w tym sezonie ma doskonałą formę. W tym sezonie wygrała trzy biegi zaliczane do IAAF World Indoor Tour i jest liderką światowych tabel w sprincie na 60 m.

REKLAMA

Na zawodach zobaczymy też Igę Baumgart-Witan, mistrzynię Europy w sztafecie 4×400 metrów, liderkę w biegu na 400 m z wynikiem 51.91 s. Wystąpią także Justyna Święty-Ersetic i Sofia Ennaoui.

Szykuje się też zacięta rywalizacja wśród panów. W skoku o tyczce o medal powalczy wicelider europejskich tabel Piotr Lisek, a w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki. Marcin Lewandowski, zawodnik bydgoskiego Zawiszy tym razem w toruńskiej hali pobiegnie na 3000 m.

Wśród konkurencji na mistrzostwa będą rozegrane m.in. dwa biegi sztafetowe: 4×200 metrów kobiet i mężczyzn oraz mieszana 4×400 metrów. Pierwszy raz w historii medale otrzymają (w konkurencjach indywidualnych) także zawodnicy z kategorii U23.

63. PZLA Halowych Mistrzostw Polski rozpoczną się w sobotę o godz. 16.30 i w niedzielę o 16.10. Bilety można kupić w serwisie: www.ticketmaster.pl.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *