“Sylwester Marzeń” TVP w prokuraturze. Poseł Myrcha współautorem zawiadomienia

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Poseł Arkadiusz Myrcha wraz z posłem Januszem Cichoniem złożyli do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Śródmieście zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez organizację w Ostródzie “Sylwestra Marzeń” przez Telewizję Polską.

– Składamy zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na tym, że Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A. Jacek Kursi poprzez zorganizowanie w dniu 31 grudnia 2020 r. w Ostródzie zgromadzenia, będącego koncertem sylwestrowym pn. “Sylwester Marzeń”, w czasie trwania ogłoszonego na terenie całego kraju stanu epidemii – czytamy w piśmie zamieszczonym na twitterowym profilu Arkadiusza Myrchy.

REKLAMA

– Zarzuty dotyczą przede wszystkim naruszenia obostrzeń związanych z epidemią i narażenia ludzi na niebezpieczeństwo. Pomijam już moralny wydźwięk imprezy. Kiedy tysiące firm, głównie z branży koncertowej i rozrywkowej, musiała zamknąć działalność, bo państwo polskie de facto zakazało im funkcjonować, to TVP za pieniądze podatników robi taką pokazówkę. Osobno wystąpiłem do TVP z wnioskiem o informację ws. poniesionych wydatków na tę imprezę, a także uzyskanych dochodów z reklam telewizyjnych związanych z emisją koncertu – mówi Arkadiusz Myrcha.

Całe zawiadomienie zamieszczamy poniżej:

Tagged

1 thought on ““Sylwester Marzeń” TVP w prokuraturze. Poseł Myrcha współautorem zawiadomienia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *