Sylwestrową noc spędź na Rynku Staromiejskim

Box2 Kultura Wiadomości
Fot. Pixabay

Nowy Rok w Toruniu przywitamy przy największych przebojach grupy Elektryczne Gitary. Zespół wystąpi tuż po północy i po ostatnim w historii miasta pokazie sztucznych ogni. Miejska zabawa sylwestrowa rozpocznie się na Rynku Staromiejskim o godz. 22.30.

Ostatnie godziny roku 2018 spędzimy razem z muzykami zespołu Trzy Korony 2000. Zaprezentują oni znane piosenki Krzysztofa Klenczona. Artysta wylansował takie przeboje jak: „Port”, „10 w skali Beauforta” czy „Kronika podróży”.

REKLAMA

Muzycy swój koncert zakończą chwilę przed północą, kiedy na scenie pojawi się prezydent Michał Zaleski, by wspólnie z torunianami przywitać Nowy Rok i po raz ostatni podziwiać na toruńskim niebie pokaz sztucznych ogni.

– Mając na uwadze liczne apele oraz dobro zwierząt podjąłem decyzję, że w sylwestrową noc zobaczymy ostatni miejski pokaz fajerwerków – ogłosił Zaleski na Facebooku. – W przyszłości będziemy korzystali z alternatywnych rozwiązań, np. pokazów laserowych.

Finałem sylwestrowej nocy będzie koncert zespołu Elektryczne Gitary. Do wspólnej zabawy zachęcą swoimi największymi przebojami: „Co ty tutaj robisz”, „Kiler” czy „Włosy”.

Impreza zakończy się około godz. 1.20.

W trakcie miejskiego sylwestra przeprowadzony zostanie butelkowy konkurs. Do wygrania będą bony o wartości 200 zł każdy.

Zasady sylwestrowego konkursu butelkowego są proste: trzeba przyjść na miejską zabawę sylwestrową, do specjalnych pojemników MPO wrzucić szklane butelki, od pracownika spółki odebrać kupon i zachować go. Po nowym roku wystarczy już tylko sprawdzić, czy wygraliśmy nagrodę.

Losowanie szczęśliwych kuponów odbędzie się 2 stycznia 2019 r., a lista zwycięzców zostanie zamieszczona na miejskiej stronie internetowej www.torun.pl, na stronie internetowej MPO www.mpo.torun.pl oraz na profilu facebookowym MPO i Mój Toruń. Rozdanie nagród nastąpi 4 stycznia 2019 roku o godz. 12:00 w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania przy ul. Grudziądzkiej 159 w Toruniu.

– W sylwestrowy wieczór przed budynkiem Poczty Polskiej na Rynku Staromiejskim ustawimy dwa specjalnie oznaczone zielone pojemniki na szkło, do których w godzinach 22-2 będzie można wrzucać szklane butelki – mówi prezes MPO Piotr Rozwadowski. – Każdy oddający je otrzyma od naszych pracowników numerowany kupon. Drugi, identyczny kartonik pracownik spółki zatrzyma do późniejszego losowania nagród.

Nagrodami w konkursie są bony upominkowe o wartości 200 zł do jednej z toruńskich galerii handlowych.

– Konkurs ma promować selektywną zbiórkę odpadów – wyjaśnia prezes MPO. – Chcielibyśmy przekonać mieszkańców, że segregowanie surowców jest proste i możliwe nawet podczas zabawy sylwestrowej.

W poniedziałek 31 grudnia obowiązywać będzie sobotni rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Od godz. 18 do godz. 4 (1 stycznia) przejazd autobusami i tramwajami będzie bezpłatny.

Około godz. 20 częstotliwość kursowania tramwajów i autobusów zostaje ograniczona – nie będą wykonywane kursy oznaczone w rozkładach jazdy literą „d”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *