Symboliczne czeki wręczone. Prawie 155 mln zł na drogi samorządowe

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Rządowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych zostało oficjalnie rozdysponowane. W województwie kujawsko-pomorskim wsparcie zostanie przeznaczone na 150 zadań infrastrukturalnych, które pozwolą na budowę, przebudowę lub remont 227 km dróg.

W czwartek 23 kwietnia Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski, spotkał się w trybie wideokonferencji z przedstawicielami samorządów powiatowych i gminnych z terenu województwa i przy pomocy łączy internetowych wręczył im symboliczne czeki. Wojewoda poinformował o zatwierdzeniu listy zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dla województwa kujawsko-pomorskiego przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Mikołaj Bogdanowicz podkreśla, że uruchomienie Funduszu Dróg Samorządowych to szansa na nowe miejsca pracy i “wydostanie się z gospodarczych kłopotów, spowodowanych koronawirusem”.

Czekaliśmy na to z dużą nadzieją, ponieważ jest to utrzymanie miejsc pracy, a jednocześnie realizacja niezbędnych inwestycji dla naszego rozwoju, dla rozwoju poszczególnych gmin, powiatów, a także całego województwa – komentuje wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – Liczymy na to, że sprawne przeprowadzenie przetargów i podpisanie umów przez samorządowców spowoduje, że będziemy mieli oszczędności przetargowe i kolejne zadania z listy rezerwowej będą mogły być realizowane.

Nasze województwo otrzymało w tym roku 154.6 mln zł, które zostaną przeznaczone na 26 zadań powiatowych o łącznym koszcie 57.5 mln zł oraz na 124 zadania gminne, które łącznie pochłoną 97.1 mln zł. W sumie uda się wybudować lub wyremontować 78 km dróg powiatowych oraz 149 km dróg gminnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *