System ciepłowniczy w Toruniu będzie modernizowany. PGE Toruń inwestuje

Wiadomości
fot. nadesłane

W chwili obecnej 60 proc. sieci ciepłowniczych w Toruniu funkcjonuje w oparciu o nowoczesną infrastrukturę. PGE Toruń planuje dalsze prace remontowo-inwestycyjne. Będzie się to wiązać z czasowymi przerwami w dostawie ciepłej wody. Spółka zapewnia jednak, że zrobi wszystko, aby prace były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców.

Planowane prace będą polegać na budowie i modernizacji 5 km sieci ciepłowniczych. W ich ramach zostanie także zamontowanych 100 nowoczesnych węzłów indywidualnych, które zastąpią m.in. mniej efektywne węzły grupowe. Wymieniane będą kolejne odcinki sieci kanałowych, spółka planuje także budowę sieci na nowych terenach, które do tej pory nie były objęte ciepłem sieciowym. Prace rozpoczną się w okresie letnim i będą realizowane m.in. na osiedlu Grębocin (ul. Przelot), osiedlu Na Skarpie, Starówce, osiedlu JAR, Bielanach i Bydgoskim Przedmieściu. Celem prac będzie zwiększenie efektywności pracy systemu ciepłowniczego. Modernizacje przyczyniają się również do redukcji emisji szkodliwych gazów i zmniejszania efektu cieplarnianego.

W ciągu ostatnich 15 lat PGE Toruń zmodernizowała i zbudowała około 40 km sieci ciepłowniczej, zamontowała kilkaset indywidualnych węzłów ciepłowniczych. W zeszłym roku zrealizowaliśmy dwie strategiczne inwestycje: budowę spinki „Bielawy-Skarpy” oraz modernizację ponad 1 km głównego ciepłociągu w rejonie Dworca Wschodniego – mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Prace modernizacyjne będą się wiązać z czasowymi przerwami w dostawie ciepłej wody do budynków w rejonach objętych pracami oraz utrudnieniami związanymi z dojazdem do posesji czy zmianą organizacji ruchu. Planowany harmonogram przerw w dostawie ciepłej wody jest dostępny na stronie internetowej PGE Toruń.

Wszystkie projekty modernizacyjne, realizowane w 2020 r., pochłoną ponad 24 mln zł. Współfinansowane będą ze środków unijnych i rządowych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *