Szczepienia przeciwko COVID-19. Co musisz wiedzieć?

Box1 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Szczepienia na koronawirusa etapu 0 trwają od niedzieli 27 grudnia. Chętni z tego etapu mogą się jeszcze rejestrować do 14 stycznia 2021 r. Natomiast od 15 stycznia uruchomiona zostanie rejestracja dla pozostałych osób. Wiemy, jak będzie wyglądała procedura szczepienia.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu rozpoczął szczepienia w niedzielę 27 grudnia. Na etapie 0 szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia, nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale także personel pomocniczy i administracyjny oraz pracownicy DPS-ów i MOPR-ów. Szczepienia na etapie 0 wczoraj 29 grudnia rozpoczął także Specjalistyczny Szpital Miejski. Łącznie w obu placówkach na ten moment do szczepień w pierwszym etapie zarejestrowało się ok. 3,5 tys. chętnych. Osoby z etapu 0 mogą rejestrować się do 14 stycznia 2021 r.

15 stycznia 2021 r. uruchomiona zostanie natomiast rejestracja dla wszystkich pozostałych chętnych. Zarejestrować będzie można się przez infolinię, u lekarza POZ oraz on-line za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Konieczna będzie rezerwacja terminu pierwszej wizyty. Pacjent otrzyma SMS z potwierdzeniem wybranego terminu oraz automatyczne zarejestrowanym drugim terminem (na drugą, konieczną, dawkę szczepienia). Drugim krokiem jest zgłoszenie się do punktu szczepień w wybranym dniu i kwalifikacja przez lekarza. Trzeci krok to wykonanie szczepienia i krótka obserwacja pacjenta po nim. Ostatni krok, czwarty, to druga dawka szczepienia, podana po upływie 21 dni (bez konieczności wcześniejszej rejestracji). Szczepienia będą realizowane nie tylko w szpitalach, ale także w przychodniach POZ i u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę.

Szczepienia będą wykonywane etapami. Po etapie 0 przyjdzie czas na etap 1, czyli pensjonariuszy zakładów opiekuńczo-leczniczych i DPS-ów, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe oraz nauczycieli. Etap 2 to osoby poniżej 60. roku życia przewlekle chore oraz osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne. Natomiast etap 3 obejmie wszystkie pozostałe, chętne osoby.

Przypominamy, że szczepionki są dobrowolne i darmowe. Najważniejsze informacje o szczepieniach są na bieżąco aktualizowane na stronie rządowej.

Tagged

1 thought on “Szczepienia przeciwko COVID-19. Co musisz wiedzieć?

 1. ……..Ostrzegajcie bliskich, rodzinę, przyjaciół (i wrogów). NACHALNA AGITACJA pro-szczepionkowa z Centralnego Telewizora. Politycy i łże-Celebryci czyli: Akwizytorzy, Podwykonawcy i przedstawiciele handolowi koncernów farmaceutycznych i podległe im “media” Oszukują nas ! Szczepienia – 100 lat Oszustw.
  Mimo trwającej telewizyjnej, covidowej TRESURY, całe szczęście 78% samo-myślących Polaków, którzy wyłączyli Centralny Telewizor i nie dają się ogłupiać, NIE chce przyjmowac lepionej na szybko terapii genowej (tzw “szczepionki”),
  bo nie są bydłem- zaganianym kijem do zagrody na wyszczepienie-bydła. Eksperymenty medyczne na ludziach są zakazane UstawamiNorymberskimi iKonstytucją RP. Sprawdzajcie YouTube ile efektów ubocznych w GB, szczepionka nie przebadana długoterminowo na rakotwórczość !
  Kartel partyjny (PiS, PO, LEWICA, PeeSeL =jeden Cwel) tak samo jak ich Kartel Medialny, opresyjny względem własnych Odbiorców/Czytelników, prowadzą wojnę z Narodem polskim (identyczna, zgodna narracja pandemiczna i nachalna pro-szczepionkowa) – to są przedstawiciele handlowi Koncernów Farmaceutycznych.
  i niesamodzielni Podwykonawcy biznesów tego przemysłu , z którym pro-szczepionkowcy zawsze są związani biznesowo (związki z Pfizerem biurokratów z Ministerstwa “”Zdrowia”).
  Obecnie tylko Konfederacja (m.in.Grzegorz Braun) , organizacje STOP-N.O.P. i pro-polskie media internetowe np wREALU24, sprzeciwiają się tym eksperymentom, są przeciwko Fałszywej Plan.demii, demolowania nam (bez logicznego powodu) życia:
  gospodarczego, religijnego, Mszy Św., Świąt docelowo katolickich, życia rodzinnego , międzyludzkiego , odbierania nam wolności do zgromadzeń, protestów, i swobodnego oddychania (usprawiedliwiając to walką z jakims covidem) i dostępu do służby zdrowia (teraz umierają niezdiagnozowani i nie leczeni, nie operowani, nie zgłaszający się do lekarza/szpitali, do tego promocja aborcji i fałszywie dodatnie “testy”, które nic nie testują =
  = depopulacja Polaków (do planowanych 15 mln) zaczynając od najstarszych.
  Nawet sam producent “szczepionki=śmiercionki” jak i nie-Rząd- w porę wyzbyli się jakiejkolwiek odpowiedzialności za jej efekty uboczne (bezpłodność w ramach depopulacji), dopuszczona jest jedynie w trybie “warunkowym”, nieprzetestowana pod względem zanieszczyszczeń (tradycyjnie: rtęć, aluminium). Korzystanie z genów pobranych z abortowanych dzieci.
  PiS i cały Główny Przekaz wciska i reklamuje szczepionkę, bo nakupował i teraz Musi to nam opchnąć !
  Gdzie debata z pozarządowymi ekspertami, lekarzami spoza Głównego Nurtu TV ? Gdzie referendum ogólnopolskie
  w sprawie (nie-)chęci Polaków do szczepień? czyli: gdzie demokracja? Gdzie uchwalone zakazy segregacji sanitarnej (terror i nowy apartheid?) i zabójczego wpływu na nasze zdrowie kagańców-maseczek – “rekwyzytów” pozoru trwania epidemii i “zewnętrznych “rekwizytów” niewolnictwa
  (niedotlenienie zamiast swobodnego oddychania)? Do tego fałszywa podmianka zwykłej Grypy na jedyny, słuszny, telewizyjny i modny Covid. Opłacani Lekarze i gadzinowe pismaki “wyborczych” gazet- podający się za “dziennikarzy”, są finansowo zainteresowani przedłużaniem trwania “pandemii”. Dlaczego Ministrestwo NieZdrowia blokuje, pomija skuteczny, tani, polski lek: Amantadynę?
  Morawiecki,Szumowski,Niedzielski,Dworczyk,Horban,Pinkas,Sutkowski, Simon,Grzesiowski =mają krew na rękach, jako przestępcy – odpowiedzialni za śmierć Rodaków
  na ławy oskarżonych z nimi ! . Nowa Norymberga.
  Nie poddawajcie się eksperymentowi i terapii genowej jak króliki dośw. do przerobienia na: wyobcowane , zamaskowane i bezmyślne Kukły do zniewolenia, kontroli poprzez: 5 G (stąd potrzebny “dystans”) i Internet Rzeczy,
  cyborgami do grzecznego czytania gazety “wybiórczej” , promowania Anty-KULTURY LGBT, płacenia kartą i dezynfekowania bezmyślnego pocierania dłoni co 2 minuty, którymi rządzi przekaz z Telewizora, w ramach NowegoPorządkuŚwiata.
  ..Skoro niby antagonistyczni i wrodzy wobec siebie : politycy, “polskojęzyczne” media z niemieckim kapitałem, partie postPRLowskie, łże-celebryty , jeśli oni są w czymś absolutnie zgodni i niekontrowersyjni, i nachalnie lobbują pro=szczepionkowo, = to szykuje się coś bardzo złego.
  Przestrzegajcie bliskich, rodzinę, przyjaciół (i wrogów),
  Przekaż dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *