Szczepienia weekendowe w Toruniu. Ile osób skorzystało?

Box2 Wiadomości
fot. Ilustracyjne

W miniony weekend w Toruniu znów można było skorzystać ze szczepienia przeciw Covid-19 w trzech tymczasowych punktach. Szczepienie było darmowe i bez rejestracji, wykonywane jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. W dniach 12-13 czerwca skorzystały z niego łącznie 793 osoby.

W sobotę tymczasowy punkt szczepień otwarty był w galerii handlowej Toruń Plaza. Tam zaszczepiło się 319 osób. W niedzielę takie punkty były dwa – a dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej. Wykonano tam kolejno 284 i 190 szczepień.

Na dziedzińcu ratusza wykorzystywane były także szczepionki Pfizera. Były jednak przeznaczone tylko dla osób 12+, dla których była to pierwsza weekendowa okazja do zaszczepienia. Z 284 szczepień wykonanych na dziedzińcu Ratusza, 70 to właśnie szczepienia młodych osób Pfizerem.

Już w przyszły weekend (19-20 czerwca) będzie kolejna okazja do zaszczepienia bez kolejki. Na razie jednak nie jest jeszcze znana lokalizacja punktów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *