“Nasza propozycja odbiega od propozycji innych liceów”. Co proponuje IX LO?

Box1 Materiały partnera Wiadomości
IX Liceum Ogólnokształcące to jedyne liceum na toruńskim Rubinkowie, fot. Łukasz Piecyk

Liceum, które umożliwia uczestnictwo w kursach zawodowych? Pumptrak obok szkoły, sala fitness na terenie placówki, pokój gier w przerwach pomiędzy lekcjami, przygotowanie do kursu prawa jazdy? Połączenie tego wszystkiego z nauką? Tak, to możliwe. Wiedzą o tym dobrze uczniowie Dziewiątki Kazika.

IX Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu to szkoła z prawie 30-letnią tradycją, która wyróżnia się na toruńskiej mapie palcówek edukacyjnych nowatorskim podejściem do priorytetów kształcenia. To jedyna szkoła w Toruniu, która łączy tradycję liceum z praktycznym profilowaniem.

Obserwujemy zmieniający się rynek pracy i dostosowujemy naszą ofertę do trendów i zainteresowań  naszych uczniów, dlatego nasza propozycja odbiega od propozycji innych liceów – tłumaczy Magdalena Niedlich-Liczkowska, koordynator ds. promocji w IX LO.

Szkoła oferuje unikatowe profile klas. Pierwszym z nich jest zdrowie i uroda z edukacją kosmetyczną i prozdrowotną. Drugi to profil humanistyczno-pedagogiczny. Trzeci to profil ogólny z językiem hiszpańskim i warsztatami z rozwoju osobistego oraz z podstaw turystyki. Ostatni profil to logistyka z takimi przedmiotami, jak transport i spedycja.

Przy tworzeniu tego profilu współpracujemy z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu. Wykładowcy tej uczelni będą prowadzić zajęcia profilowe, w tym laboratorium komputerowe z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania. Uczniowie, kończąc ten profil, zyskają możliwość kontynuacji nauki na kierunku logistyka w WSB – tłumaczy Piotr Drążkowski, dyrektor IX LO.

Liceum współpracuje z różnymi instytucjami, m.in. z UMK, Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą HKR  czy Centrum Badań, Diagnozy i Terapii Zaburzeń Rozwojowych “Tęcza”. Uczniowie mają możliwość ukończenia dodatkowych kursów i zdobycia uprawnień zawodowych, m.in. instruktora rekreacji ruchowej. Przygotowują się także do teoretycznego egzaminu z prawa jazdy i mogą wziąć udział w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej.

W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie współpracują z różnymi placówkami opiekuńczo-wychowawczymi. Wolontariusze m.in. opiekują się chorymi i niepełnosprawnymi dziećmi i prowadzą zajęcia wspierające – wyjaśnia Magdalena Niedlich-Liczkowska.

Licealiści z Dziewiątki Kazika rozwijają także swoje pasje w ramach warsztatów plastycznych, muzycznych, teatralnych i w klubie żeglarskim. Mogą korzystać z profesjonalnej sali fitness, siłowni, nowoczesnych pomocy dydaktycznych, a nawet zrelaksować się w trakcie przerw w sali gier. IX LO organizuje wyjazdy integracyjne dla pierwszaków, coroczną wycieczkę do Berlina, warsztaty psychologiczne w Rudniku, międzyszkolne konkursy – „English For You”, Manewry Ratownicze i turniej Escape Clasroom. Atuty szkoły można by mnożyć.

Mocną stroną naszej szkoły jest także korzystne położenie. Uczniowie mogą łatwo dojechać do nas autobusami i tramwajami z wszystkich stron Torunia i okolic.Bardzo blisko szkoły znajduje się również internat. Obejmując stanowisko dyrektora IX LO za priorytet przyjąłem zapewnienie uczniom bezpieczeństwa i to mi się z pewnością udało – podsumowuje Piotr Drążkowski.

Absolwenci, pytani o zalety „Dziewiątki”, wskazują najczęściej na jej przyjazną atmosferę i niepowtarzalny klimat.

Jesteś zainteresowany ofertą IX LO? Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą. Możesz liczyć na rozmowę z Dyrektorem lub wychowawcą. https://bit.ly/3cZi9ba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *