Szkolenie bojowe na poligonie w Toruniu. Ćwiczenia m.in. z kierowania ogniem

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

W miniony weekend na toruńskim poligonie odbywały się ćwiczenia praktyczne kursu “Agrykola” dla kandydatów na oficerów Wojsk Obrony Terytorialnej. “Szkolenie daje dużą możliwość przećwiczenia naszych umiejętności w terenie”, mówi jeden z uczestników.

Ćwiczenia praktyczne kursu prowadzone były przez Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. Kandydaci na oficerów, dla których przeznaczony jest kurs “Agrykola”, zostali wyłonieni spośród członków WOT. To osoby z wykształceniem wyższym lub będące w trakcie kończenia studiów magisterskich, o szczególnych osiągnięciach, nienagannym zachowaniu i talencie przywódczym. W ramach szkolenia bojowego w Toruniu kandydaci brali udział m.in. w zajęciach z kierowania ogniem plutonu i wykorzystania jego walorów taktyczno-bojowych. Uczestnicy mieli możliwość strzelania z RPG-7.

Szkolenie na toruńskim poligonie daje dużą możliwość przećwiczenia naszych umiejętności w terenie, sprawdzenia naszej wiedzy teoretycznej. Dzięki temu możemy w przyszłości z przekonaniem opowiadać o tym, jak używać broni, jak się nią posługiwać i jak bezpiecznie przeprowadzić ćwiczenia – opowiada szeregowy Jakub Maciejewski z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.   

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu dowodzone jest przez płk Krzysztofa Leszczyńskiego. To wiodąca instytucja szkoleniowa WOT.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *