Szpital im. Rydygiera w Toruniu wzbogaci się o specjalistyczny sprzęt

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Poseł Robert Kwiatkowski wystosował 11 marca pytanie do marszałka województwa Piotra Całbeckiego o stan wyposażenia szpitali z naszego regionu w respiratory. To sprzęt ratujący życie osobom zakażonym koronawirusem. Znamy już oficjalną odpowiedź marszałka w tej sprawie.

Nie została udzielona bezpośrednia odpowiedź na pytanie o ilość respiratorów oraz możliwości ich ewentualnej dyslokacji. Marszałek Piotr Całbecki zapewnił jednak, że trzy szpitale o podwyższonej gotowości z naszego regionu (Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy) otrzymały środki z budżetu państwa, które będą wydatkowane na zakup specjalistycznego sprzętu. Pieniądze zostaną przeznaczone na aparaturę używaną w intensywnej terapii, urządzenia i odczynniki do diagnostyki laboratoryjnej oraz środki ochrony osobistej dla personelu medycznego i zakażonych pacjentów (maseczki, kombinezony, środki dezynfekcyjne).

W co konkretnie wzbogacą się lecznice?

Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy zakupi respirator transportowy, zestaw do oksydacji zewnątrzustrojowej, urządzenie do terapii nerkozastępczej i pulmonologiczną karetkę transportową. Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Borowicza w Bydgoszczy wzbogaci się o zestaw do oksydacji zewnątrzustrojowej i respirator oraz ambulans. Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera w Toruniu może liczyć z kolei na respiratory i izolatory transportowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *