Szpital na Bielanach apeluje o pomoc: Chodzi o wsparcie pacjentów w codziennych czynnościach

Box2 Wiadomości
Fot. Baumit / nadesłane

Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu w piątek opublikował apel do mieszkańców Torunia o zgłaszanie się wolontariuszy do pracy w oddziałach covidowych. Do tej pory zgłosiło się kilkunastu chętnych do pomocy mieszkańców. Ich wsparcie jest o tyle istotne, że liczba pacjentów covidowych z każdym dniem wzrasta.

Na stronie szpitala na Bielanach apel o wsparcie pojawił się w piątek. Dyrekcja szpitala zachęca do niesienia pomocy chorym, zwłaszcza w dobie gwałtownego rozprzestrzeniania się COVID-19. Apel skierowany został do wszystkich mieszkańców, którzy przebyli już zakażenie oraz do studentów medycyny, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki.

Szpital Wojewódzki w Toruniu zapewnił miejsca dla ponad 100 pacjentów zmagających się z tą chorobą, ale konieczność zwiększenia miejsc dla coraz liczniej pojawiających się chorych oznacza także potrzebę zapewnienia odpowiedniej ilości personelu, także niemedycznego, który zapewni odpowiednią opiekę nad pacjentami – apeluje Sylwia Sobczak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu.

Na chwilę obecną na 112 łóżek dla pacjentów covidowych zajętych jest 91, w tym zajętych jest już 7 na 8 miejsc z respiratorami. Liczba łóżek covidowych jest cały czas zwiększana. Szpital startował w zeszłym roku od niewielu ponad 30 łóżek. Pacjentów w dalszym ciągu przybywa. Szpital zapewnia, że jest w stanie zapewnić kadrę medyczną, natomiast przy pacjentach jest dużo dodatkowej pracy. To właśnie o pomoc w czynnościach niemedycznych apeluje szpital.

Na apel na ten moment odpowiedziało kilkanaście osób. Do tych osób się odezwiemy, żeby ustalić, w jaki sposób pomoc będzie realizowana. Apel kierowany jest do wszystkich mieszkańców, nie tylko tych związanych z medycyną, ponieważ czynności, o które prosimy, nie wymagają wykształcenia medycznego. Chodzi o pomoc niemedyczną dla chorych, czyli m.in. wsparcie w codziennych czynnościach, przebieraniu, pójściu do toalety, karmieniu, ale też po prostu o bycie z drugim człowiekiem, dotrzymywanie chorym towarzystwa. Pacjenci są odizolowani od swoich bliskich przez co najmniej 10 dni, więc kontakt z drugą osobą jest bardzo istotny – wyjaśnia dr Janusz Mielcarek, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Chętni do pomocy mogą zgłaszać się pod nr tel.: 056 679 35 32 oraz 56 679 30 30 oraz na adres e-mail: pomoc.covid@wszz.torun.pl.

Tagged

2 thoughts on “Szpital na Bielanach apeluje o pomoc: Chodzi o wsparcie pacjentów w codziennych czynnościach

  1. ja myślę, że kobity i dziewuchy z aborcyjnych protestów lgbt tęczowych, zgodnie ze swoimi hasłami : solidarni, tolerancja, nigdy nie będziesz szła sama – powinno zgłosić się do pomocy….także kobietom w szpitalach….

  2. NIE !!
    One zajmują się naborem i wyjazdami kobiet, dziewczyn z Torunia, by zabijać ich dzieci w brzuchach za pieniądze.
    Taka działalność gospodarcza w szarej strefie, bez podatków, za wiedzą władz lokalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *