Szpony, długie zęby i delikatne futerko. Eko Patrol miał nietypowego klienta…

Box2 Na luzie Wiadomości
Fot. Eko Patrol

Wczoraj strażacy toruńskiego Eko Patrolu Straży Miejskiej mieli nietypową interwencję. Trafił im się w ręce kuzyn księcia Draculi czyli nietoperz.

Na jednej z posesji przy ulicy Lecha mieszkaniec znalazł nietoperza. Działo się to za dnia a zwierzę było – jak widać na zdjęciach mocno przytomne, a co za tym idzie groziło mu niebezpieczeństwo. Strażnicy nie stwierdzili u niego obrażeń i przewieźli w bezpieczne dla niego miejsce.

Zimą te zwierzęta hibernują, a znalezienie takiego osobnika zdrowym i przytomnym niechybnie oznacza, że mamy wiosnę. Niestety – za dnia tym zwierzętom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Poruszają się za pomocą echolokacji – w świetle dziennym są zupełnie bezradne i mogą sobie zrobić krzywdę. Budzą się dopiero nocą i wówczas polują – przede wszystkim na komary, więc są naszymi sprzymierzeńcami! Jeżeli w ciągu dnia zauważysz gdzieś śpiącego nietoperza – włóż go do jakiegoś pudełka, ale bardzo delikatnie, tak żeby go nie dotknąć gołą ręką (najlepiej w skórzanych, grubych rękawiczkach), następnie włóż do pudełka delikatnie gazę nasączoną wodą i wypuść go po zachodzie słońca na wolność.

Jak sobie radzić z takimi sytuacjami? Warto zajrzeć do poradnika, do ściągnięcia tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *