Sztuczna inteligencja w medycynie. Za nami konferencja Urzędu Marszałkowskiego

Wiadomości Województwo box
Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski na konferencji ,,Sztuczna inteligencja w medycynie”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Wczoraj w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego odbyła się konferencja ,,Sztuczna inteligencja w medycynie”, organizowana przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. Tematem przewodnim spotkania był dynamiczny rozwój w sektorze medycznym i e-gospodarce, na co znaczny wpływ miał wybuch pandemii.

W czasie konferencji mówiono m.in. o wdrażaniu projektu związanego z budową systemu elektronicznej dokumentacji medycznej w naszym województwie. Ten jest obecnie w toku, a gdy dobiegnie końca, dostęp do świadczeń w ochronie zdrowia będzie łatwiejszy i szybszy, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.

Ucyfrowienie służby zdrowia w regionie jest obecnie jednym z ważniejszych elementów dążenia do jej poprawy. Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z nowościami we wprowadzanych do sektora medycznego w kraju i na świecie rozwiązaniach. Przedstawiciele lokalnych firm i naukowcy poprowadzili prelekcje na temat wykorzystywania technologii w dziedzinie zdrowia. Konferencję otworzył wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *