Szykują się spore utrudnienia. Kiedy ruszy remont ul. Żółkiewskiego?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Drogowcy szukają firmy, która zajmie się remontem ul. Żółkiewskiego między estakadą im. Marka Sudaka a pl. Skarbka. Ile potrwają prace na jednej z najruchliwszych ulic w naszym mieście?

Być może już za kilka tygodni rozpocznie się remont ul. Żółkiewskiego. Do 8 maja firmy zainteresowane tymi pracami mogą się zgłaszać do Miejskiego Zarządu Dróg. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty na odcinku od estakady im. Sudaka a pl. Skarbka ruszą jeszcze wiosną.

Dlaczego remont ul. Żółkiewskiego jest konieczny? Ten temat wywołały Toruńskie Zakład Materiałów Opatrunkowych, które wybudowały przy tej ulicy swój nowy biurowiec oraz centrum techniki i innowacji, a teraz chcą je włączyć do układu komunikacyjnego.

Ale to nie wszystko. Na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej zostały wykonane prace odkrywkowe na ul. Żółkiewskiego. Po pobraniu próbek z 16 odwiertów okazało się, że podbudowa na tej ulicy jest bardzo zdegradowana i wymaga wymiany.

Nic dziwnego – ul. Żółkiewskiego biegnie bowiem od kilku lat droga krajowa nr 91. Trasa jest jednym z głównych dojazdów do nowego mostu. Przy tej ulicy działa też jedno z największych centrów handlowych w mieście.

– Zakres prac obejmie wymianę nawierzchni i podbudowy na całej długości ulicy – od pl. Skarbka do estakady im. inż. Marka Sudaka – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. – Planowana jest również zmiana organizacji ruchu, wymiana oświetlenia, remont ścieżki rowerowej, modernizacja sygnalizacji świetlnej, nowe oznakowanie i zieleń.

Miasto podzieli się wydatkami na ten remont z TZMO (spółka wyłoży 2,4 mln zł). Stara się też pozyskać na to zadanie pieniądze z budżetu państwa. Zgodnie ze specyfikacją przetargową prace na ul. Żółkiewskiego mają potrwać do połowy grudnia br.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

2 thoughts on “Szykują się spore utrudnienia. Kiedy ruszy remont ul. Żółkiewskiego?

  1. W czym problem ? Mieszkańcy Torunia na czas remontu dojeżdżać do pracy czy szkoły tramwajami,autobusami czy rowerami ,tak się robi na zachodzie Europy . Tam nikogo nie dziwi dyrektor banku czy szkoły przyjeżdżający rowerem do pracy czy elektryczną hulajnogą. wiem ,wiem my dopiero zachłysnęliśmy się motoryzacją ( zachód przerabiał korki,wypadki z 40 lat temu ) ,ale naprawdę na dystansie 500 m do 5 km nie potrzeba używać auta .Co innego praca poza miastem . Remontować i nie patrzeć na ciamajdy ,które giną bez auta i komórki .

  2. odwieź dwojkę dzieci do przedszkola poźniej na dodatkowe zajecia i po pracy zakuy w markecie i to wszystko twoim rowerem Powodzenia pomacham wam jak będe was mijał autem:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *