Szykujcie się na objazdy. Most Piłsudskiego będzie zamknięty w weekendy

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Remontowany most drogowy im. J. Piłsudskiego od 25 czerwca będzie zamknięty dla samochodów w każdy weekend. Piesi i rowerzyści nadal będą mogli z niego korzystać. Kierowcy natomiast kierowani będą do objazdu mostem gen. Zawackiej.

Most będzie nieczynny dla samochodów w każdy weekend między 25 czerwca a 31 sierpnia. Zamykany będzie w każdy piątek o godz. 22.00 i otwierany w poniedziałek o 5.00 rano. Drogowcy przy układaniu warstwy ścieralnej nawierzchni będą potrzebowali mostu wyłączonego z ruchu. 

– Położenie warstwy ścieralnej na moście będzie wykonane w technologii bezszwowej, dlatego maszyna musi przejechać całą szerokością jezdni. Zapewni to zdecydowanie lepszą trwałość i jakość nawierzchni – wyjaśnia Jarosław Łukasiewicz, kierownik kontraktu z firmy Intop.

Podobnie jest z montowaniem urządzeń dylatacyjnych.

– Wskazane jest, aby były one montowane na budowie w całości, a nie w kawałkach. Każde połączenie spawane czy styk wykonywany w warunkach budowy ma gorszą jakość czy trwałość od elementów fabrycznych – dodaje Łukasiewicz.

Zamknięcie mostu w weekendy spowoduje także zmiany w kursowaniu miejskich autobusów. W połowie czerwca ma się pojawić informacja o rozkładach autobusów, które nie będą już mogły kursować przez most w weekendy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *