“To będzie polityka oparta na prawdzie”. Szymon Hołownia pojawił się w Toruniu [ZDJĘCIA]

Box1 Fotogalerie Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Szymon Hołownia, niezależny kandydat w zbliżających się wyborach prezydenckich, pojawił się w Toruniu na otwarciu swojego pierwszego biura w kujawsko-pomorskim. „Nie jesteśmy PIS-owcami, nie jesteśmy Platformersami. Jesteśmy Polakami” – deklarował.

Kandydat na prezydenta RP zaczął od opisu swojej przyszłej polityki, która ma być oparta na prawdzie, służbie i prostych wartościach.

REKLAMA

Głównie partie polityczne grają tak naprawdę tylko między sobą o zwycięstwo w kolejnych wyborach, zapominając o bardzo wielu realnych problemach i powiększając potencjał narodowej niezgody. To wszystko musi odejść do lamusa – apelował Szymon Hołownia.

Kandydat wspominał o poświęceniu setek wolontariuszy, którzy w całej Polsce zbierają podpisy poparcia i fundusze na kampanię wyborczą.

Uruchomiliśmy naszą zbiórkę we wtorek, a w tej chwili mamy ponad 0.5 mln zł i kwota ta ciągle rośnie. Myślę, że zbierzemy imponującą sumę. Dowodzi to, że Polacy dojrzeli, aby odpowiedzieć na kryzys w strukturach państwa realnym działaniem, a nie tylko wygrażaniem pięścią telewizorowi – mówił kandydat na urząd prezydenta RP.

Odniósł się on także do aktualnej sytuacji politycznej.

To serial kryminalny skrzyżowany z brazylijską telenowelą. Trzeba przywrócić temu powagę. Nie da się tego zrobić w obecnym układzie. Musi pojawić się prezydent bezpartyjny, który uzdrowi system tak, aby energia obywatelska nie szła na próżno – komentował.

Hołownia ostrzegał, że brak zmian doprowadzi do tego, że będzie coraz więcej ludzi niezaangażowanych. Argumentował, że w chwili obecnej w Polsce jest już ok. 7 mln osób, którzy nie głosują i nie są zainteresowani uczestnictwem w demokracji. Kandydat nawiązał do tego, że jego ruch nie jest partią polityczną, więc wszystko trzeba organizować od podstaw. Na ręce koordynatorki toruńskiego biura przekazał swoją wizję Polski marzeń i żółtą koszulkę lidera.

Cieszę się, że ludziom znowu się chce, że wyszli z domów i uwierzyli, że mogą coś zrobić. Mam nadzieję, że nasz ruch zacznie zmieniać ten kraj na dużo fajniejszy, lepszy, przyjaźniejszy – mówił.

Kandydat wspomniał też o kwestiach, na których powinni skupić się rządzący. Zaliczył do nich bezpieczeństwo narodowe, samorządy, solidarność społeczną i środowisko naturalne.

Mam nadzieję, że 2020 będziemy wspominali, jako rok w którym w Polsce rzeczywiście zaczął się XXI wiek i skończyliśmy lata 90. z ich problemami, nieustannymi kłótniami światopoglądowymi i debatami historycznymi – podsumował Szymon Hołownia.

Biuro kandydata na urząd prezydenta zostało otwarte przy ul. Szosa Chełmińska 168. Wkrótce kolejne biuro w naszym województwie powstanie w Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *