Ta nieruchomość przejdzie na własność parafii. Radni zdecydowali o bonifikacie

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny na toruńskich Koniuchach od 2011 prowadzi ośrodek “Samarytanin”, w którym roztacza opiekę nad seniorami i osobami potrzebującymi. Dziś radni zadecydowali o tym, by sprzedać budynek parafii z 99% bonifikatą.

Stało się to na wniosek parafii, która wystąpiła z takim wnioskiem. Jest to uzasadnione koniecznością realizacji umów o partycypację. Po zakończeniu i rozliczeniu budowy Gmina powinna stać się współwłaścicielem, proporcjonalnie do wysokości wniesionego wkładu. W tym momencie parafia jest użytkownikiem wieczystym nieruchomości.

Rzeczoznawca określił wartość gruntu na 1 milion 64 tysiące złotych. Bonifikata przysługuje osobom prawnym, które prowadzą działalność charytatywno-opiekuńczą (nie zarobkową). Ostatecznie po zsumowaniu kwot wartości prawa użytkowania wieczystego parafia zapłaci miastu 3 tys 724 zł.

Gdyby parafia zdecydowała się na sprzedaż nieruchomości przed upłynięciem 10 lat, będzie musiała oddać kwotę równą udzielonej bonifikacie.

1 thought on “Ta nieruchomość przejdzie na własność parafii. Radni zdecydowali o bonifikacie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *