Tajlandia na wyciągnięcie ręki. Zbliża się kolejny Kongres Azjatycki w Toruniu

Box2 Kultura Wiadomości
fot. pixabay

W dniach 22-24 w Toruniu odbywać się będzie VIII Międzynarodowy Kongres Azjatycki. Z tej okazji zorganizowanych zostanie wiele wydarzeń, które przybliżą nieco azjatycką kulturę. W środę 22 września odbędą się m.in. wydarzenia w Dworze Artusa i Centrum Sztuki Współczesnej.

22 września będzie Dniem Tajlandii. O godz. 14:00 w Dworze Artusa rozpocznie się spotkanie z tajską kulturą. Zobaczyć będzie można jak wygląda tajski masaż, posłuchać prelekcji o tajskim teatrze i ciekawych miejscach turystycznych tego kraju, a także spróbować oryginalnych tajskich potraw. Gościem specjalnym wydarzenia będzie ambasador Królestwa Tajlandii JE Chettaphan Maksamphan. Opowie on o kulturze swojego kraju.

REKLAMA

Nieco wcześniej, bo o godz. 13:00 w Centrum Sztuki Współczesnej odbędzie się pokaz filmów wietnamskich “Song Lang” i “Dad, I’m Sorry”. Organizatorami wydarzenia są Towarzystwo Azji i Pacyfiku, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Urząd Miasta Torunia w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, towarzystwem przyjaźni polsko-wietnamskiej “Przyszłość” oraz ambasadą Wietnamu w Polsce.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *