Tak będzie wyglądać Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK [WIZUALIZACJE]

Box1 Fotogalerie Wiadomości
Wizualizacje. Materiały nadesłane

W piątek 20 marca Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i firma Strabag podpisały umowę na budowę Centrum Medycyny Weterynaryjnej. Budynek będzie gotowy pod koniec 2021 r.

Budynek zostanie wybudowany na działce przy ul. Szosa Bydgoska, a jego całkowita powierzchnie wyniesie prawie 6.5 tys. mkw. Teren pod budowę został przekazany UMK przez gminę miasta Toruń. Swoje miejsce znajdzie w nim m.in. klinika dla zwierząt, świadcząca usługi zewnętrzne. Podstawowym założeniem funkcjonowania centrum będzie jednak prowadzenie na jego terenie zajęć dydaktycznych, praktycznych i badań naukowych.

Jeszcze trzy lata temu nie marzyliśmy nawet, że w Toruniu powstaną studia weterynaryjne, a dziś rozpoczynamy budowę najnowocześniejszego budynku tego typu w Polsce – mówił rektor UMK, prof. Andrzej Tretyn.

W podziemiach budynku znajdzie się część kliniczna dla trzody chlewnej, szatnia i parking. Na parterze zaplanowano część kliniczną dla koni i bydła rogatego, izbę przyjęć i poczekalnię. Na pierwszym piętrze zostanie zlokalizowana klinika dla zwierząt małych i cztery sale operacyjne. Na drugim piętrze z kolei zostaną wybudowane pomieszczenia dydaktyczne, sale seminaryjne, aula oraz pomieszczenia dla pracowników naukowych i administracji.

Wyjątkowym elementem projektu będzie taras widokowy na dachu budynku. Budowa centrum pochłonie ponad 30 mln zł. Wykonawca na realizację zadania ma 20 miesięcy. W przyszłym roku zostanie ogłoszony przetarg na wyposażenie medyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *