Tak będzie wyglądać jazda przy toruńskich cmentarzach [MAPKI]

Polecamy Wiadomości
fot. Pixabay.com/materiały Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu

Na groby bliskich lepiej wybrać się autobusem lub tramwajem. 1 listopada komunikacja miejska – od godz. 5 do 23 – będzie darmowa. Jeśli już jednak musimy jechać autem, pamiętajmy o zmianach w ruchu przy nekropoliach.

Czasowa organizacja ruchu przy cmentarzach będzie obowiązywać od godz. 15 w środę (31 października) do godz. 15 w sobotę (3 listopada). Tak będzie wyglądać organizacja ruchu przy toruńskich nekropoliach:

1. W rejonie cmentarza św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego: dozwolone będzie parkowanie pojazdów po południowej stornie jezdni tej ulicy, po północnej stronie obowiązywać będzie zakaz postoju. 1 listopada w godz. 6-18 udostępniony bezpłatnie zostanie parking  przy Cinema City.

2. W rejonie Centralnego Cmentarza Komunalnego: zamknięty zostanie wjazd z ul. Grudziądzkiej w ul. Celniczą. Obowiązywał będzie zakaz ruchu przy parkingu obok głównego wejścia na cmentarz (brak możliwości przejazdu przez ul. Celniczą, zarówno od strony ul. Mazowieckiej jak i Grudziądzkiej). Zakaz ten nie będzie dotyczył osób niepełnosprawnych, autobusów MZK oraz TAXI. Ruch samochodowy kierowany będzie na parking wzdłuż zachodniego ogrodzenia cmentarza trzema wjazdami od ul. Grudziądzkiej, a od ul. Mazowieckiej na bezpłatny niestrzeżony parking firmy „Oferta”. Zostanie dopuszczone parkowanie pojazdów po północnej stronie jezdni  ul. Celniczej.

3. W rejonie cmentarza przy ul. Turystycznej: po wschodniej stronie jezdni tej ulicy obowiązywać będzie zakaz postoju, a po stronie zachodniej zakaz zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów odbywać się będzie na parkingu przy cmentarzu. W związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Turystyczna / Ligi Polskiej / Księżycowa nie będzie możliwości dojazdu do cmentarza od strony południowej (od strony Złotorii) i od strony wschodniej (od strony ul. Księżycowej). Wjazd możliwy będzie od strony północnej (jadąc od strony ul. Ligi Polskiej skręt w prawo w ul. Turystyczną do cmentarza). Wjeżdżając na skrzyżowanie od strony cmentarza możliwy będzie tylko skręt w prawo w ul. Turystyczną  w kierunku Złotorii. Możliwy będzie dojazd do cmentarza od strony zachodniej (ulicą Turystyczną od strony ul. Wieżowej).

4. W rejonie cmentarza przy ul. Antczaka: obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się (po północnej stronie jezdni ul. Antczaka) oraz zakaz postoju po wschodniej stronie jezdni ul. Pułaskiego. Parkowanie możliwe będzie po południowej stronie ul. Antczaka oraz zachodniej ul. Pułaskiego. Wzdłuż ulicy Waryńskiego po południowej stronie jezdni na odcinku od Placu Pokoju Toruńskiego do ul. Antczaka ulokowana zostanie taśma ostrzegawcza U-22.

5. W rejonie cmentarza przy ul. Poznańskiej: wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się po obu stronach jezdni. Parkowanie możliwe będzie na parkingu poligonu na południe od cmentarza.

6. W rejonie cmentarza przy ul. Żwirki i Wigury: obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się po obu stronach tej ulicy. Parkowanie możliwe będzie na ulicach przyległych do ul. Żwirki i Wigury.

7. W rejonie cmentarza przy ul. Wybickiego: wprowadzona zostanie możliwość parkowania na lewych pasach ruchu obu jezdni Trasy Średnicowej Północnej. 

8. W rejonie cmentarza komunalnego przy ul. Grudziądzkiej: 1 listopada udostępniony zostanie bezpłatnie parking Centrum Handlowego „Kometa”.

9. W rejonie cmentarza przy ul. Wymarzonej: dostępny będzie istniejący parking przy bramie cmentarnej. Dojazd do cmentarza możliwy jest tylko od strony ul. Chrzanowskiego. Przejazd ul. Wymarzoną od strony ul. Olsztyńskiej jest zamknięty.

10. W rejonie cmentarza przy ul. Owsianej: dostępne będą nowe parkingi wzdłuż ul. Owsianej oraz parking w pobliżu orlika przy ul. Ugory.

11. W rejonie cmentarza przy ul. Włocławskiej: dostępny będzie parking wzdłuż ul. Włocławskiej przy bramie cmentarnej.

12. W rejonie cmentarza przy ul. Poznańskiej w pobliżu Komisariatu Policji Toruń-Podgórz: parkowanie możliwe będzie na terenie naprzeciwko Komisariatu Policji Toruń-Podgórz.

 

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys