Tak będzie wyglądać Święto Trzech Króli w Toruniu [PROGRAM]

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Toruńska Agenda Kulturalna

Toruńskie uroczystości z okazji Święta Trzech Króli rozpoczną się o godz. 11 mszą w katedrze. W samo południe pod pomnikiem Mikołaja Kopernika trzej królowie będą formować swoje orszaki.

Mszę w katedrze św. Janów, która otworzy uroczystości z okazji Święta Trzech Króli, o godz. 11 odprawi ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej. Następnie obchody przeniosą się na staromiejskie uliczki. W południe na Rynku Staromiejskim trzej królowie będą formować orszaki: europejski (Kacper), azjatycki (Melchior) i afrykański (Baltazar).

REKLAMA

Już od kilku lat Święto Trzech Króli w Toruniu ma wyjątkową oprawę. Głównym jego elementem jest kolorowa i żywa parada, która tym razem wyruszy po godz. 12 z Rynku Staromiejskiego i przejdzie ul. Szeroką i Królowej Jadwigi na Rynek Nowomiejski.

Pochód ubarwi rewelacja zeszłorocznego święta – olbrzymie postacie trzech króli nawiązujące do hiszpańskich gigantes. Nie zabraknie także słodkich akcentów i śpiewających aniołów. Tradycyjnie zobaczyć będzie można bożonarodzeniowe jasełka.

Nowością będzie wystawa belenes de Navidad, czyli bożonarodzeniowych szopek w stylu hiszpańskim.

Orszak zakończy się muzycznym akcentem – na scenie na Rynku Nowomiejskim – wraz z zespołem wystąpi Mateusz Ziółko, autor takich hitów jak „Szkło” czy „Na nowo”. Wokalista jest zwycięzcą takich programów jak „The Voice of Poland”, „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” czy konkursu Super Debiutów 2014 podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Dla uczestników orszaku został przewidziany konkurs „Foto-O!rszak” – na najlepsze przebrania jasełkowe. Na najciekawiej przebraną grupę (klasę przedszkolną, szkolną, koło, grupę znajomych) czekają atrakcyjne nagrody!

Zdjęcie lub zestaw zdjęć należy przesyłać na adres e-mail konkurs@tak.torun.pl, w temacie wiadomości wpisując „Konkurs – Foto-O!rszak”. Zdjęcia powinny być w oryginalnej rozdzielczości, bez podpisu na zdjęciu, czy jakiegokolwiek znaku wodnego.

W treści wiadomości należy podać dane kontaktowe (nazwa szkoły, klasa bądź nazwa grupy widocznej na zdjęciu, imię nazwisko dorosłej osoby zgłaszającej grupę do konkursu, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail).

Zdjęcia przesyłać można do niedzieli (13.01). Ogłoszenie zwycięzców nastąpi w środę (16.01) na stronie Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Grupa laureatów zostanie także poinformowana o wyróżnieniu za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *