TAK i Zamek Krzyżacki będą połączone. Radni przyjęli uchwałę

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Toruńska Agenda Kulturalna i Centrum Kultury Zamek Krzyżacki połączą się i będą działać pod jednym szyldem – wynika z przyjętej wczoraj przez Radę Miasta uchwały. Połączona instytucja zachowa nazwę TAK, a działalność miałaby rozpocząć wraz z początkiem przyszłego roku.

– Jedną z najważniejszych przyczyn pomysłu połączenia TAK-u i CK „Zamek Krzyżacki” jest możliwość zwiększenia liczby nowatorskich i wsparcia istniejących działań z wykorzystaniem potencjału obydwu – dzisiaj odrębnych – instytucji. Inspiracje i pomysły wynikające z impresaryjnego charakteru działalności TAK-u będą mogły być wcielane w życie w obiektach będących w dyspozycji CK „Zamek Krzyżacki” w ramach jednej instytucji. Zasadą jest, że to, co dobre w obu instytucjach kultury, powinno być kontynuowane i wzmacniane – podkreśla prezydent Torunia Michał Zaleski.

Takie rozwiązanie ma się przyczynić do rozwoju oferty programowej, czyli zwiększenia liczby wydarzeń oraz ich atrakcyjności. Oferta kulturalna ma się także stać bardziej dostępna.

Projekt statutu nowopowstałej instytucji ma zostać opracowany do 30 sierpnia. Do 15 września natomiast ma zostać opracowany program merytoryczny oraz plan finansowy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *