Tak ma wyglądać ul. Towarowa po przebudowie. Parkingi tylko po jednej stronie

Polecamy Wiadomości
fot. materiały Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu

Toruńscy drogowcy zakończyli prace nad koncepcją rozbudowy ul. Towarowej. Zostały w niej uwzględnione uwagi zgłoszone we wrześniowych konsultacjach społecznych.

Wrześniowe rozmowy dotyczące rozbudowy ul. Towarowej były prowadzone m.in. z właścicielami posesji znajdującymi się przy tej ulicy. Obsługuje ona m.in. giełdę towarową, Starostwo Powiatowe i liczne firmy.

– W nawiązaniu do konsultacji dla projektu rozbudowy ul. Towarowej w Toruniu przeprowadzonych we wrześniu 2018 r. informujemy, że zakończono prace na dopracowanie koncepcji rozbudowy ul. Towarowej – czytamy na stronie Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Drogowcy wzięli pod uwagę krytyczne głosy niektórych właścicieli posesji zlokalizowanych po północnej stronie ul. Towarowej. W koncepcji pojawiły się zmiany dotyczące tej części ulicy. Jakie?

Została zmniejszona szerokość pasa drogowego od strony północnej w ten sposób, że zrezygnowano po tej stronie ulicy z budowy prostopadłych miejsc postojowych, a zaprojektowano jedynie chodnik.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpocznie się rozbudowa ul. Towarowej. W przyszłorocznym budżecie miasta zostały zaplanowane pieniądze na dokończenie przygotowań do tej inwestycji. Nie zarezerwowano jednak funduszy na realizację prac.

Rozbudowa zakłada nie tylko wymianę nawierzchni jezdni, ale także chodników na ul. Towarowej. W tej chwili są one w złym stanie. Przybędzie miejsc parkingowych (znikną one z północnej strony jezdni, a po południowej pojawią się nowe postoje).

Przebudowane zostaną także zjazdy do posesji, a także zjazd z ul. Towarowej w Chrobrego (na przejściu dla pieszych pojawi się wyspa, zostaną też wydzielone pasy dla skręcających w lewo i w prawo – w ul. Chrobrego).

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys