Tak prezentuje się Dom Pomocy Społecznej po rozbudowie [GALERIA ZDJĘĆ]

Polecamy Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

4 tys. m kw., 56 pokoi dla 54 pensjonariuszy – tak prezentuje się nowa część Domu Pomocy Społecznej przy Szosie Chełmińskiej. Dziś obiekt został oficjalnie otwarty. Jego budowa i wyposażenie kosztowało 11 mln zł.

– Cieszę, że w końcu Toruń ma fantastyczną bazę dla seniorów – podkreśla dr Andrzej Kobyłecki, dyrektor DPS, witają osoby zebrane na dzisiejszej uroczystości, wieńczącej inwestycję wartą 11 mln zł.

– To nowoczesna baza i nowoczesny budynek na miarę XXI w. – mówi wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz. – To budynek wyposażony we wszelkie urządzenia, które budynek służący potrzebom osobom starszych powinien posiadać. Nowa część liczy 4 tys. m kw., 56 pokoi, w których zamieszka 54 pensjonariuszy.

Realizacją tego zadania zajmował się Zakład Usługowo-Handlowy Leszek Piotrowski z Hartowca. Pensjonariusze mają do dyspozycji przestronne pokoje jedno- i dwuosobowych z łazienkami oraz balkonami. W nowej części powstały pomieszczenia personelu, sale rehabilitacji, magazyny, sanitariaty, przestrzeń pobytu dziennego i nowa kuchnia ze stołówką. Znalazła się tam także biblioteka i kaplica.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys