Tak się traktuje w Toruniu rowerzystów. Był przejazd, przejazdu nie ma

Box2 Wiadomości
Fot. strona facebookowa Stowarzyszenia Rowerowy Toruń

Na ul. Olimpijskiej został zlikwidowany przejazd rowerowy prowadzący do pobliskiego centrum handlowego. Na dawnej ścieżce pojawiły się słupki i stanął znak informujący o końcu drogi rowerowej.

Przejazd rowerowy na wysokości ul. Jarocińskiej – prowadzący do centrum handlowego Bielawy – funkcjonował od lat. Miasto zdecydowało się jednak go zlikwidować i ograniczyć się w tym miejscu tylko do przejścia dla pieszych.

Na te zmiany w organizacji ruchu zareagowało Stowarzyszenie Rowerowy Toruń na swojej stronie facebookowej. “Obok na ulicy Jarocińskiej buduje się natomiast drogę rowerową w miejscu gdzie… już jest droga rowerowa. Chyba nie tak powinna wyglądać polityka rowerowa, że zamiast ułatwiać podróżowanie rowerem, wprowadza się rozwiązania, które ten komfort pogarszają” – czytamy w dzisiejszym wpisie.

Co na to miejscy urzędnicy? Poprosiliśmy ich o wyjaśnienie. Z urzędu miasta otrzymaliśmy następującą odpowiedź:

“Skrzyżowanie ulicy Olimpijskiej z ul. Jarocińską zostało wytypowane w Raporcie o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego jako jedno z dziesięciu najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście Toruniu. Na podstawie zaleceń zawartych w Raporcie, w ramach Programu Poprawy na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych opracowano nowy projekt organizacji ruchu zakładający utworzenie bezpiecznego azylu dla pieszych poprzez likwidację pasa lewoskrętu do centrum handlowego Bielawy. A mając na uwadze znaczne prędkości rozwijane przez pojazdy, wyłączono czasowo przejazd rowerowy. Zostanie on przywrócony podczas rozbudowy ul. Olimpijskiej do dwóch pasów ruchu, a na przedmiotowym skrzyżowaniu przewidziana jest również sygnalizacja świetlna. Obecnie trwają prace projektowe”.

Macie dla nas jakiś temat? Czekamy na Wasze sygnały na redakcja@tylkotorun.pl.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *