Tak wygląda izolatorium. “Nikt nie może do mnie wejść” [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Polecamy Wiadomości
fot. nadesłane

W całym kraju powstają izolatoria, czyli miejsca dla osób zarażonych COVID-19. Przebywają tam osoby, które nie wymagają hospitalizacji. Jedną z nich jest Sandra, mieszkanka Torunia.

Najbliższe izolatorium znajduje się w Ciechocinku w sanatorium MSWiA “Orion“. Przygotowano tam 160 miejsc. Sandra, o której sytuacji pisaliśmy już na naszym portalu, opowiedziała, jak wygląda tam od środka.

Jeżeli chodzi o opiekę tu na miejscu, wygada to tak, że mam telefon stacjonarny w pokoju i nikt nie może do mnie wejść. Pielęgniarki do mnie dzwonią, abym zmierzyła temperaturę, dopytują, co u mnie słychać, informują o posiłku. Zakupy ktoś mi dzisiaj zrobi i będę mogła je odebrać spod drzwi – relacjonuje nam torunianka.

Gdy pisaliśmy ten tekst, jej bliscy nie zostali jeszcze przebadani pod kątem koronawirusa. Koleżanki i koledzy z pracy zostali natomiast skierowani do kwarantanny. Kobieta czuje się dobrze.

Przebywający w izolatorum mogą pojedynczo korzystać z tarasu, aby zaczerpnąć świeżego powietrza.

1 thought on “Tak wygląda izolatorium. “Nikt nie może do mnie wejść” [ZDJĘCIA]

  1. No niestety izolacja to izolacja. Ja też odbywam kwarantannę, tyle że w domu, też nikt nie może do mnie wejść, zakupy też rodzina zostawia mi pod drzwiami…czy na prawdę tak trudno zrozumieć, że tak właśnie musi być, dla naszego dobra przecież

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *