Tak wygląda kładka, przez którą trzeba było zamknąć A1 [FOTO]

Polecamy Wiadomości
fot. GDDKiA w Bydgoszczy

Ma 50 m długości, 14 m wysokości i waży 150 ton – to parametry kładki dla pieszych nad autostradą A1, która została otwarta w środę w miejscowości Przywieczerzyn pod Włocławkiem.

Przypomnijmy: kładka była montowana w nocy z 25 na 26 września. Prace wymusiły wówczas całkowite zamknięcie odcinka autostrady A1 między węzłami Ciechocinek i Włocławek Północ. Na szczęście tylko na kilka godzin.

– 31 października 2018 r. otworzyliśmy 150 tonową kładkę dla pieszych nad autostradą A1 w miejscowości Przywieczerzyn pod Włocławkiem – informuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Kładka zlokalizowana w gminie Lubanie ma długość prawie 50 metrów, 14 metrów wysokości i jest przystosowana również dla osób niepełnosprawnych.

Nowy obiekt ułatwi mieszkańcom komunikację pomiędzy miejscowościami przedzielonymi autostradą A1. Zadowoleni z niej są przede wszystkim uczniowie pobliskiej Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Przywieczerzynie. Dzięki kładce mają bliżej do lekcje.

Budowa tej konstrukcji kosztowała 6,5 mln zł. Oto zdjęcia z otwarcia kładki wykonane przez bydgoską GDDKiA:

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys