Tak wygląda nowy blok TTBS na lewobrzeżu [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości

Pierwsi lokatorzy nowego bloku TTBS przy ul. Poznańskiej odebrali już klucze do mieszkań. To piąty z siedmiu bloków wielorodzinnych w tej formule, które powstają na lewobrzeżu. Docelowo miasto planuje tam wybudowanie 450 mieszkań.

Klucze do trzech mieszkań w nowo oddanym budynku TTBS przy ul. Poznańskiej wręczył lokatorom prezydent Michał Zaleski w czwartek 22 kwietnia. Inwestycja pochłonęła ponad 14 mln zł, z których 45 proc. pokryto ze środków zewnętrznych, 45 proc. z budżetu miasta, a 10 proc. z budżetu TTBS. Większość mieszkań to kawalerki z aneksem kuchennym lub mieszkania dwupokojowe z kuchnią. Budynek wyposażony jest w windę, pomieszczenie na rowery i wózki oraz suszarnię.

Do tej pory przy ul. Poznańskiej zasiedlone zostały już cztery budynki TTBS-u z 249 mieszkaniami. Łącznie planuje się tam wybudowanie siedmiu domów wielorodzinnych i oddanie do użytku 450 mieszkań. Przeznaczone są one przede wszystkim dla rodzin, które obecnie zamieszkują w gminnych lokalach mieszkalnych i wywiązują się z obowiązku płacenia czynszu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *