Tak wyglądał finał mistrzostw świata mastersów [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Ostatni tydzień w Toruniu minął pod znakiem VIII Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters. W sobotę odbyła się ceremonia zakończenia imprezy. Władze Torunia przekazały flagę mistrzostw prowincji Alberta Kanada, która zorganizuje je w 2021 r.

Sobota była ostatnim dniem rywalizacji mastersów. Od rana ulicami Torunia przebiegł półmaraton, w którym najlepszy okazał się Tomasz Szymkowiak z czasem 1:08:56.

REKLAMA

W hali na Bema ostatnimi konkurencjami były sztafety 4×200 m kobiet i mężczyzn w kategorii 35 lat. Wśród mężczyzn zwyciężyli Amerykanie (Polacy byli drudzy). Wśród pań pierwsze na metę przybiegły Polki – o 1 sekundę pobiły dotychczasowy rekord świata masters.

Podczas mistrzostw pobitych zostało 36 rekordów świata masters. Najwięcej medali – 262 – zdobyli Niemcy (100 złotych, 79 srebrnych i 83 brązowe). Na drugim miejscu uplasowali się Polacy – 182 medale (60 złotych, 64 srebrne i 58 brązowych), na trzecim zaś Amerykanie – 159 medali (62 złote, 48 srebrnych, 49 brązowych).

W mistrzostwach rywalizowało 4 tys. zawodników z 88 krajów świata z kategorii masters (powyżej 35. roku życia). Według szacunków wydarzenie przyciągnęło do Torunia ponad 6 tys. osób.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *