Takie apartamenty mają zająć miejsce dawnego Tormięsu. Czy tam pasują?

Box2 Wiadomości
fot. apartamentylubicka.pl

“Apartamenty Lubicka” – tak ma się nazywać kompleks budynków na Jakubskim Przedmieściu, który zajmie miejsce dawnego Tormięsu. “Osiedle z infrastrukturą i układem drogowym, częściowo zamknięte – do wyłącznej dyspozycji mieszkańców” – tak o inwestycji pisze inwestor, firma Willa Developer.

Po Tormięsie, czyli dawnej rzeźni miejskiej powstałej w 1884 r., praktycznie już niewiele pozostało m.in. mur od strony ul. Lubickiej i brama wjazdowa. Dawny kompleks praktycznie przez ostatnie lata rozsypywał się na oczach torunian. W 2010 r. zawaliła się wieża dawnej chłodni. Dwa lata później runęła ściana budynku administracyjnego.

Miejsce dawnego Tormięsu zajmie kompleks budynków pod nazwą “Apartamenty Lubicka”, które wybuduje firma Willa Deweloper. Na placu budowy widać już ruch. Co takiego zaplanowano na tym osiedlu?

“Osiedle zaprojektowano z myślą o bezpieczeństwie i komforcie przyszłych mieszkańców. Przestronne, nasłonecznione wnętrza, balkony, loggie i ogródki na parterze, a także winda oraz miejsca parkingowe w hali garażowej, zapewnią wygodę nawet najbardziej wymagającym klientom. Osiedle z infrastrukturą i układem drogowym, częściowo zamknięte – do wyłącznej dyspozycji mieszkańców” – czytamy na stronie dewelopera.

Zakończenie budowy całego osiedla jest planowane w 2023 r. Najwyższy z budynków będzie mieć siedem pięter. Wizualizacje są dostępne na stronie www dewelopera. Jakubskie Przedmieście i okoliczna Winnica to osiedla, gdzie w ostatnich latach powstało wiele budynków mieszkalnych. Inwestują tam m.in. Budlex, Marbud czy Apro Investment. I wiele wskazuje, że na tym się nie skończy.

Jak oceniacie osiedle planowane na terenie dawnego Tormięsu? Czy projekt wpisuje się w otoczenie?

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *