Takie znaki pojawiły się wczoraj przy kościele na Koniuchach [FOTO]

Box2 Wiadomości
fot. strona facebookowa Toruński Strajk Kobiet

Przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Koniuchach pojawiły się znaki ostrzegawcze z napisem “Uwaga! Ksiądz”. “Wieczorny powrót z Koniuch, a przy kościele, w którym dochodziło do molestowania, takie znaki!” – napisał na Facebooku Toruński Strajk Kobiet.

Nie wiadomo, kto stoi za tą akcją. Informuje o niej na Facebooku Toruński Strajk Kobiet. “Wieczorny powrót z Koniuch, a przy kościele, w którym dochodziło do molestowania, takie znaki!” – czytamy we wpisie.

W Gdańsku zaś w nocy ze środy na czwartek został przewrócony pomnik ks. Henryka Jankowskiego, wobec którego wysuwane są oskarżenia o wykorzystywanie seksualne nieletnich.

Trzej mężczyźni założyli pętlę na szyi podobizny prałata, podważyli cokół i ciągnęli, aż pomnik upadł na przygotowane wcześniej gumowe opony. Sprawcy zostali zatrzymani przez policję. Na monumencie ułożono strój ministranta i dziecięcą bieliznę.

Miejski Zarząd Dróg już zlecił usunięcie tablic, które zawisły przy kościele.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

14 thoughts on “Takie znaki pojawiły się wczoraj przy kościele na Koniuchach [FOTO]

  1. No niestety – każdy ma możliwość komentowania, nawet jeśli jest jego IQ nie przewyższa poziomu buraka.

   1. No, możemy komentować, bo nas nie obowiązuje, w przeciwieństwie do ciebie, crimen sollicitationis. Boisz się, że kiecaki odpowiedzą za gwałty na dzieciach? A może własnej d. bronisz?

  1. To policjanci, prawnicy i działacze LGTB przenoszą pedofili do innych firm i ukrywają? Kujawiak, bronisz katolickich zbrodniarzy!

 1. Chętnie bym się dowiedziała czegoś więcej o molestowaniu w tym kościele. Czemu nie ma więcej konkretów w artykule?

  1. Edit: na innej stronie znalazłam taką informację: “Wiadomo jednak, że zarzuty względem wikariusza nie zostały udowodnione i nie wszczęto postępowania prawnego.”
   To jak to z tym molestowaniem? Było czy nie?

   1. W ogóle nie było. Wcale w Polsce nie było ani jednego przypadku molestowania dziecka przez księdza zboczeńca. To wszystko pomówienia. Ksiądz cię macał, Paulina, albo raczej stary kiecaku.

    1. A ja słyszałem że jakiś policjant kierował po pijanemu… (sprawa udowodniona!) – to może rozwiążmy całą policję w Polsce?!

     1. I słyszałeś potem, żeby policja tego pijaka przeniosła do innej komendy i dalej pracuje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *