Te drogi rowerowe są bardzo potrzebne. Kiedy powstaną?

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Na wstępie swojej kampanii wyborczej prezydent Michał Zaleski zapowiedział, że w kolejnej kadencji chce spiąć sieć dróg rowerowych w pełną sieć komunikacyjną. Od czego warto zacząć to “spinanie”?

Jedna z naszych Czytelniczek zaproponowała, żeby miasto usprawniło komunikację rowerową w północnej części miasta. Chodzi o brakujący odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Polnej, a konkretnie między Ugorami a Szosą Chełmińską. W tej chwili rowerzyści skazani są tam na jazdę dość wąską jezdnią.

Gdzie jeszcze przydałyby się drogi dla rowerzystów? – Od wielu miesięcy słyszę o tym, że drogowcy chcą wybudować drogi rowerowe wzdłuż ul. Sobieskiego i Chrobrego – zauważa kolejny Czytelnik. – Na razie niewiele się tam jednak dzieje. Kiedy można się spodziewać rozpoczęcia prac?

Skontaktowaliśmy się w obu sprawach z Miejskim Zarządem Dróg. Tam uzyskaliśmy odpowiedź, że drogi rowerowe wzdłuż ul. Polnej, Sobieskiego i Chrobrego mają być projektowane w przyszłym roku. Takie pozycje zostaną zaproponowane do przyszłorocznego budżetu miasta. Drogowcy jednak jeszcze nie podają terminu ich realizacji.

Dla dróg rowerowych na ul. Sobieskiego i Chrobrego MZD ma już koncepcję i program funkcjonalno-użytkowy. Chodzi o odcinki ul. Sobieskiego między pl. Pokoju Toruńskiego a Żółkiewskiego (o długości 1350 m), Chrobrego między pl. Pokoju Toruńskiego a trasą średnicową (ok. 2000 m) oraz połączenie obu planowanych tras rowerowych po północnej stronie pl. Pokoju Toruńskiego (ok. 50 m).

Wszystko to jednak trzeba pogodzić z nasadzeniami zieleni, które mają się pojawić wzdłuż torów kolejowych między os. Mokre a Jakubskim. Jak powinny biec drogi dla rowerzystów na ul. Polnej, Sobieskiego i Chrobrego? Czekamy na Wasze komentarze.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys