Teatr Horzycy on-line. Transmisja spektaklu, wirtualne zwiedzanie i #ZróbSobieTeatr

Box2 Kultura Wiadomości
fot. nadesłane

Wszystkie spektakle i wydarzenia w Teatrze Horzycy zostały odwołane. Nie oznacza to jednak, że aktorzy i pracownicy przestali działać. Mieszkańcy Torunia nie mogą pójść do teatru, więc teatr przyszedł do nich. Już w najbliższy piątek planowana jest transmisja spektaklu “Edyp Tyran” on-line.

Toruński Teatr im. Wilama Horzycy zachęca do skorzystania z bogatej oferty on-line. Na swoim Facebooku regularnie umieszcza filmy, nagrywane przez aktorów i aktorki, publikowane w cyklu #HorzycaZdomu. Na fanpage’a trafiają także kreatywne zadana i łamigłówki w ramach cyklu #ZróbSobieTeatr, które można wykorzystać do samodzielnej pracy i zabawy w domu.

REKLAMA

Już w najbliższy piątek 3 kwietnia o 19.00 odbędzie się transmisja spektaklu “Edyp Tyran” on-line. Link do transmisji i informacja o tym, jak długo materiał będzie dostępny pojawi się niedługo w mediach społecznościowych. W sobotę 4 kwietnia o 18.00 będzie można wziąć z kolei udział w czytaniu dramatu on-line. W niedzielę 5 kwietnia o 11.00 zaplanowane jest natomiast kolejne wydarzenie z cyklu “Niedziele w Teatrze Online”. Aktorka Maria Kierzkowska przeczyta najmłodszym entuzjastom kultury baśń, której tematem będzie odwaga. Pojawią się także propozycje zabaw, które zamienią dziecięcy pokój w teatralną scenę.

fot. nadesłane

W każdy poniedziałek o 18.00 na Facebooku pojawiają materiały filmowe z cyklu “Poznaj Teatr Online”. Paweł Paszta, dyrektor ds. artystycznych, zaprasza na wirtualne zwiedzanie wyjątkowych miejsc w budynku Teatru Horzycy. Do tej pory widzowie mogli zobaczyć strych nad widownią dużej sceny czy kotłownię i rekwizytornię pod widownią. Najbliższe zwiedzanie odbędzie się 6 kwietnia.

fot. nadesłane

Teatr Horzycy, z okazji przypadającego w 2020 r. stulecia teatru polskiego w Toruniu, organizuje także plebiscyt na ulubiony spektakl. Swoje propozycje można zgłaszać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *