Teatr Horzycy w Toruniu z nowym dyrektorem

Kultura Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Konkurs na dyrektora Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu został rozstrzygnięty. Na stanowisko kandydowało 10 chętnych. Ostatecznie komisja wybrała pochodzącą z Krakowa Renatę Derejczyk.

Nowa dyrektor rozpocznie pracę 1 września. Komisja konkursowa w drugim etapie konkursu oceniała kandydaturę 6 chętnych (trzy osoby nie przeszły oceny formalnej, a jedna wycofała się).

REKLAMA

Naprawdę była to najlepsza kandydatura. [Renata Derejczyk] Przedstawiła swoje wizję, doświadczenie, jak i repertuar, który zamierza realizować w teatrze. Zostało to przyjęte przez przedstawicieli teatru, zasiadających w komisji, bardzo otwarcie i z dużą nadzieją na to, że teatr ten odzyska swoje dawne, dobre imię – mówił dla Radia PiK sekretarz województwa Marek Smoczyk.

Zastępcą dyrektorki zostanie Łukasz Czuj, aktualny dyrektor artystyczny Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Renata Derejczyk przez wiele lat była zawodowo związana z Teatrem „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie. W latach 2003-2004 pracowała w krakowskim teatrze jako koordynator pracy artystycznej. Do 2005 r. była także asystentką dyrektora, a od 2009 r. pełniła funkcję zastępcy dyrektora ds. organizacyjnych. W konkursie na dyrektora Horzycy pokonała m.in. obecnego dyrektora Pawła Pasztę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *