Teatr Horzycy zapowiedział premiery na najbliższy rok

Box2 Kultura
Fot. Teatr Horzycy

Teatr Horzycy przygotowuje się do otwarcia sezonu. Zaprezentowane zostało nowe logo instytucji oraz plan na najbliższy rok. Pierwsze spektakle zostały zapowiedziane na koniec września. 

Sezon wystartuje 28 września wraz z premierą sztuki Janusza Głowackiego „Antygona w Nowym Jorku”.  Poruszającą historię o wykluczeniu społecznym wyreżyseruje Maciej Marszewski. W grudniu na deski teatru zawita spektakl „Jezus przyszedł”, w reżyserii Tomasza Mana. Będzie to próba skonfrontowania nauk Jezusa z problemami naszych czasów. 

REKLAMA

Nowy rok przyniesie kolejne premiery. W styczniu będziemy mieli okazję obejrzeć „Alicję w krainie czarów” według wizji Pawła Paszty. Spektakl kierowany jest głównie do młodszych widzów, ale i dorośli znajdą w nim coś dla siebie. 

Foto. Teatr Horzycy

W lutym, w ramach współpracy z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu, zostanie wystawiona sztuka na podstawie „Gargantui i Patagruela”, nad którą czuwał będzie laureat festiwalu Pierwszy Kontakt, Jakub Skrzywanek.

Marzec da nam aż dwie premiery. Będą to „Thelma i Louise”  Łukasza Zaleskiego, a także „Kariera Nikodema Dyzmy” Piotra Ratajczaka. W kwietniu natomiast zadebiutuje „Cholernie mocna miłość”. Sztukę na podstawie powieści Lutza van Dijka przedstawią Aleksandra Jukubczak i Krzysztof Szekalski. 

Oprócz premier, nowy sezon przyniesie serię wydarzeń, związanych z obchodami stulecia polskiego teatru. Przewidziane są m. in. wystawy, konkursy, debaty oraz wykłady. W maju, pod hasłem „NA GRANICY”, odbędzie się 25. edycja  Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontakt. Zapowiedziano także kontynuację dotychczasowo realizowanych inicjatyw. Wszystko to pod nowym szyldem. Zaprezentowano bowiem nowe logo, którym Teatr będzie się posługiwał w nadchodzącym sezonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *