Ten plan umożliwi budowę centrum handlowego przy ul. Broniewskiego

Box2 Wiadomości
Taką wizualizację parku handlowego Zieleniec w 2016 r. zaprezentował portal retailnet.pl

“Park Handlowy Zieleniec” to obszar między Szosą Bydgoską a ul. Broniewskiego, dla którego toruński magistrat zamierza zmienić plan zagospodarowania przestrzennego. Pozwoli on na zabudowanie pod usługi i handel terenu za zachód od Pasażu Zieleniec.

“Park Handlowy Zieleniec” – w taki sposób został nazwany teren pomiędzy ul. Broniewskiego a Szosą Bydgoską, gdzie obecnie znajduje się Pasaż Zieleniec, stacja paliw, budynek mieszkalny należący do miasta i działka, która jeszcze nie tak dawno służyła jako parking strzeżony.

Projekt uchwały dotyczący zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru został wywołany właśnie ze względu na ten dawny parking. Dla tego terenu obowiązuje plan miejscowy z 2010 r., który umożliwia budowę nowych obiektów usługowych.

– Zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, lokalizacja obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m kw. wynikać musi ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i może nastąpić wyłącznie na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – wyjaśnia Magdalena Stremplewska, rzecznik prasowy prezydenta Torunia.

W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Torunia z 2018 r. na tym terenie wskazano obszar lokalizacji obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m kw.

– Wniosek o zmianę obowiązującego planu miejscowego złożyli właściciele nieruchomości przeznaczonych na funkcje usługowo-handlowe – tłumaczy Stremplewska. – Zmiana planu ma umożliwić realizację na niezabudowanym terenie, nowej zabudowy handlowo-usługowej, zlokalizowanej po zachodniej stronie istniejącego obiektu.

W 2016 r. pojawiły się informacje o rozbudowie Pasażu Zieleniec należącego do Grupy Saller. Ówczesne zapowiedzi mówiły o 2,8 tys. m kw. dodatkowej powierzchni pod usługi i handel. Wtedy też mówiono o tym, że inwestycja ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2018 r.

Jeśli radni dadzą zielone światło dla zmiany planu zagospodarowania, prace nad nim potrwają ok. 12 miesięcy.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *