Ten projekt budżetu obywatelskiego zrealizowano w zeszłym roku. “Stan uległ znacznemu pogorszeniu”

Box2 Wiadomości
fot. fb/Rada Okręgu Jakubskie-Mokre

W zeszłym roku w Toruniu realizacji doczekał się projekt budżetu obywatelskiego “Toruń miastem pieszych”, w ramach którego w całym mieście pojawiły się miejsca wypoczynku i zielone skwery. Nie minęło jednak wiele czasu, a stan niektórych elementów małej infrastruktury znacznie się pogorszył. Na sprawę zwróciła uwagę Rada Okręgu Jakubskie-Mokre.

Projekt “Toruń miastem pieszych” został zgłoszony do puli ogólnomiejskiej budżetu obywatelskiego. Zakładał utworzenie w całym mieście łącznie 130 punktów do odpoczynku (zestaw ławka plus kompozycja zieleni – drzewo, krzewy, donice z nasadzeniami) oraz 26 zielonych skwerków relaksu (3 fotele drewniane, kompozycja zieleni – drzewa, krzewy, donice, kosz na śmieci). Projekt udało się zrealizować w zeszłym roku, ale teraz znów o sobie przypomniał.

Rada Okręgu Jakubskie-Mokre poinformowała o sygnałach, jakie napływają od mieszkańców, a dotyczą właśnie wspomnianego projektu budżetu obywatelskiego. Czy o nowe ławki i donice nikt nie dba?

– Po roku ich stan uległ znacznemu pogorszeniu. Mieszkańcy informują o uszkodzonych śmietnikach, wyblakłych ławkach i krzesełkach, brakach roślinności w donicach – alarmuje Rada Okręgu Jakubskie-Mokre.

Czy mieszkańcy mogą liczyć, że sytuacja się poprawi? Jest na to szansa. Rada złożyła do urzędu miasta wniosek o przegląd techniczny, ale też naprawę zniszczonych elementów i uzupełnienie nasadzeń. Teraz piłka jest więc po stronie toruńskiego magistratu.

Tagged

1 thought on “Ten projekt budżetu obywatelskiego zrealizowano w zeszłym roku. “Stan uległ znacznemu pogorszeniu”

  1. BO niestety tak u nas wygląda. Ciężko nie odnieść wrażenia, że UM podchodzi do tematu wg zasady “zrobić i zapomnieć”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *