Ten rowerzysta ma już tego dosyć. “Drogi dla rowerów nie są najlepszym miejscem do spacerów”

Box2 Interwencje Wiadomości
fot. nadesłane

Nasz Czytelnik co chwilę spotyka się z różnymi sytuacjami na drogach rowerowych. Często są one zastawiane przez parkujące auta. Spacerują po nich również piesi. Czasami nawet całe rodziny.

– Uprzejmie proszę o przypomnienie pieszym, że drogi dla rowerów nie są najlepszym miejscem do spacerów, zwłaszcza z dziećmi i wózkami – zauważa nasz Czytelnik. – Także “przejazdy dla rowerzystów” to nie są przejścia dla pieszych.

REKLAMA

Nasz Czytelnik ma świadomość, że rowerzyści nie są święci i także popełniają wykroczenia. – Wiem, że niektórzy rowerzyści też jeżdżą nie tam, gdzie powinni, ale to nie tłumaczy zachowania pieszych – wskazuje.

Czy spotykacie się z podobnymi sytuacjami? A jak jest z kulturą jazdy rowerzystów w Toruniu?

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

3 thoughts on “Ten rowerzysta ma już tego dosyć. “Drogi dla rowerów nie są najlepszym miejscem do spacerów”

  1. Podobnie jak ulice nie są miejscem dla rowerzystów, gdy obok nich biegnie droga rowerowa, o czym rowerzyści nagminnie “zapominają”.

  2. Cyklisto-rowerzysto, przesadzasz i to mocno. Widok kolarza (raczej, niż rowerzysty) na przelotówkach jest raczej bardzo rzadki. Zwyczajni codzienni rowerzyści (weekendowi też) jeżdżą po “ddr”-ach, bo jazda wśród rozpędzonych samochodów to prawie samobójstwo. Ci na jezdniach (Sz. Chełmińska, Lubicka o podobne to przede wszystkim kolarze lub ci, którym się wydaje że nimi są.

  3. O tym, że jadą szybko przez zwykłe przejście dla pieszych lub szybko jadą ścieżką rowerową tuż przy wysokim żywopłocie o tym nie piszą. Uważam, że większość tzw. rowerzystów nie ma pojęcia o podstawach ruchu drogowego i zachowuje sie jak słoń w składzie porcelany. Puszczono sprawę na żywioł i takie są skutki. A co z ubezpieczeniami OC ??? Kto zrefunduje szkody osobowe i rzeczowe ??? . A gdzie jest policja ???? Tak dłużej nie może być. A mówimy o równych prawach Użytkownika dróg i chodników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *