Ten weekend spędź w Toruniu! [PROGRAM WYDARZEŃ]

Box2 Kultura Sport
Fot. Łukasz Piecyk

Koncerty, spotkania i turnieje sportowe to tylko część z weekendowych atrakcji, które czekają na mieszkańców Torunia. Już dziś (4.01) o godz. 18 w Arenie Toruń rozpocznie się Koncert Muzyki Filmowej. W sobotę na boisku Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK spotkają się Budowlani Toruń i 7R Solna Wieliczka, a w niedzielę, na lodowisku Tor-Tor zmierzą się sportowcy KH Energa Toruń z zawodnikami GKS Tychy.

Piątek, 4.01. 

REKLAMA

godz. 18:00 Katarzyna Wendland, Follow the sun, do 25.01., Galeria ZPAP

Cykl obrazów podejmujących problematykę światła, o którym autorka pisze: „Światło wraz z podziałami wynikającymi z ruchu buduje abstrakcyjną, syntetyczną kompozycję. Są to realizacje przypominające mandalę poprzez wykorzystanie kwadratu i koła. Są rodzajem diagramów. Odnoszą się do życia wewnętrznego, ciągłych zmian i ruchu. Koło i kwadrat łączy z sobą punkt centralny, który stanowi tak początek jak i koniec całego układu”. Katarzyna Wendland w 2006 ukończyła malarstwo sztalugowe, malarstwo w architekturze (malarstwo ścienne i witraż) obroniła też aneks z rysunku na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Wstęp wolny.

godz. 18:00 II Koncert Muzyki Filmowej, Arena Toruń

Wystąpią: Justyna Steczkowska, Kayah, Piotr Cugowski, Kuba Badach, Igor Herbut, Gabriel Fleszar, Sound’n’Grace oraz Polska Orkiestra Muzyki Filmowej. Koncert poprowadzi Grażyna Torbicka/Tomasz Raczek.

godz. 19:00 Narodowy Teatr Opery z Odessy, CKK Jordanki

Noworoczny koncert pieniący się muzyką Verdiego jak szampan, rozwalcowany obowiązkowo utworami Straussa, mieniący się jak karnawałowa maskarada melodiami cygańskimi, czeskimi, hiszpańskimi, węgierskimi i włoskimi, błyszczący niczym mały szczęścia łut, rozśpiewany jak musical i roztańczony jak balet… A gdyby dla kogoś taki repertuar okazał się zbyt trudnym orzechem do zgryzienia, zapraszamy bez obaw – w pogotowiu będzie „Dziadek do orzechów”.

Sobota 5.01. 

godz. 10:00-15:00 Otwarty Turniej Szachowy, OPP Dom Harcerza

Rozgrywki z cyklu Grand Prix Torunia w Szachach Szybkich 2018/2019.

godz. 10:00-14:00 Jarmark żywności ekologicznej, Muzeum Etnograficzne

godz. 16:00 i 19:15 Spektakl – Nerwica natręctw, CKK Jordanki

Sztuka autorstwa Laurenta Baffiego w reżyserii Artura Barcisia to lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach. Gdy w poczekalni u genialnego psychiatry spotyka się kilkoro pacjentów, zawsze jest ciekawie. Tym bardziej, jeśli są to osoby cierpiące na takie fobie, jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Touretta), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. A gdy z powodu niekończącej się absencji lekarza pacjenci zaczynają się leczyć sami, zapowiada się prawdziwa jazda. Obsada: Karolina Sawka, Jowita Budnik, Katarzyna Herman/Katarzyna Ankudowicz, Rafał Królikowski, Artur Barciś/Andrzej Zieliński, Zdzisław Wardejn.

godz. 18:45 mecz KH Energa Toruń – Tauron KH GKS, lodowisko Tor-Tor

Mecz 34. kolejki hokejowej Ekstraligi.

godz. 20:00 mecz Budowlani Toruń – 7R Solna Wieliczka, Uniwersyteckie Centrum Sportowe UMK (Mecz 18. rundy fazy zasadniczej siatkarskiej I Ligi Kobiet )

godz. 20:30-00:00 Milonga, czyli wieczór z tangiem, Wejściówka (wstęp 10 zł.)

Niedziela 6.01. 

godz. 12:00 Orszak Trzech Króli, od Rynku Staromiejskiego do Rynku Nowomiejskiego

Przed wyruszeniem orszaku, o godz. 11:00 w Katedrze śś. Janów odbędzie się msza święta pod przewodnictwem Biskupa Diecezji Toruńskiej. Następnie na Rynku Staromiejskim uformuje się kolorowy orszak: olbrzymie postaci trzech króli nawiązujące do hiszpańskich gigantes, śpiewające anioły oraz nowość: wystawa belenes de Navidad, czyli bożonarodzeniowych szopek w stylu hiszpańskim. Zwieńczeniem wydarzenia będzie występ Mateusza Ziółko – zwycięzcy takich programów, jak „The Voice of Poland” i „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, autora hitów: „Szkło”, „Planety”, „W płomieniach” czy „Na nowo”. Ponadto konkurs jasełkowy „Foto-O!rszak” na najlepsze jasełkowe przebranie podczas Orszaku Trzech Króli.

godz. 12:00 Salon Poezji, Teatr im. Wilama Horzycy

Pragnienie miłości, erotyzm, świadomość niedoskonałego ciała i bliskości śmierci – w wierszach Haliny Poświatowskiej Eros splata się z Tanatosem. Poezja wybitnej poetki wzrusza, ale też potrafi zaskoczyć autoironią i buntem wyrażonym za pomocą słów. Jej wiersze usłyszymy w interpretacji Joanny Trzepiecińskiej oraz aktorów Teatru Horzycy. Wejściówki: 1 zł w Biurze Obsługi Widzów od 2.01.

godz. 12:30 mecz Polski Cukier Toruń – Arka Gdynia, Arena Toruń (Mecz 14. kolejki rundy zasadniczej Polskiej Ligi Koszykówki sezonu 2018/2019.)

godz. 17:00 Irena Santor – Świątecznie i przebojowo, CKK Jordanki

godz. 17:00 Wielka Gala Wiedeńska, Aula UMK

godz. 17:00 mecz KH Energa Toruń – GKS Tychy, lodowisko Tor-Tor
Mecz 35. kolejki hokejowej Ekstraligi.

godz. 18:00 mecz Energa KTS Toruń – Morliny Ostróda, Hala przy ul. Międzymurze 2
Mecz tenisa stołowego 10. kolejki Lotto Superligi Mężczyzn sezonu 2018/2019.

Harmonogram pochodzi ze strony www.torun.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *