Terytorialsi aktywnie wspierają TZMO

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Od poniedziałku 16 marca żołnierze z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają prace Centrum Logistycznego Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. W ten sposób aktywnie angażują się w działania na rzecz zapobiegania rozprzestrzeniania wirusa COVID-19.

Terytorialsi wspierają TZMO w zakresie załadunku i kompletacji paczek z materiałami opatrunkowymi. Bezpośrednia pomoc skupia się przede wszystkim na pakowaniu oraz załadunku na środki transportu. W akcji aktywny udział bierze ok. 30 terytorialsów, którzy realizują swoje zadania w trybie 3-zmianowym.

Cieszę się, że jestem potrzebna i mogę pomóc. Wiem, że w obecnej chwili realizujemy zadania nie tylko dla naszej małej lokalnej społeczności, ale dla wszystkich Polaków. To jest budujące – komentuje szer. Marta Łukasiewicz, żołnierz TSW 8K-PBOT.

Wsparcie zostało zainicjowane przez wojewodę kujawsko-pomorskiego, który wystąpił z wnioskiem do Ministra Obrony Narodowej o wspomożenie pracy zakładu TZMO.

Osobiście, mam wrażenie, że zdaję egzamin… to dziwne uczucie, bo tak naprawdę ten egzamin to sprawdzian mojej dyscypliny i zaangażowania się w realne działania. Dużo myślałam o tym, teraz realnie widzę, że robiąc rzeczy „małe” doskonali się nadrzędny cel jakim jest pomoc innym ludziom. Nigdy nie przypuszczałam, że tak szybko będę poddana takiemu testowi – dodaje szer. Roksana Wróblewska, żołnierz TSW 8K-PBOT.

fot. nadesłane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *