Terytorialsi pomagają w transporcie środków medycznych [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej podjęli się zadania pakowania i przetransportowania środków medycznych ze Strzałowa do placówek w województwie. Niezbędne środki ochrony osobistej trafiły m.in. do szpitala im. Rydygiera w Toruniu.

Wojska Obrony Terytorialnej już od 18 marca prowadzaną działania wspierające w ramach operacji antykryzysowej “Odporna Wiosna”. Żołnierze pomagają m.in. służbom mundurowym w kontrolowaniu osób na kwarantannie i działaniach patrolowych. Zajmują się także pobieraniem wymazów do badań od osób z podejrzeniem koronawirusa, odciążając w ten sposób służby medyczne i sanitarne. Współpracują także z ośrodkami pomocy społecznej, wspomagając osoby starsze, chore i potrzebujące, m.in. w formie rozwożenia posiłków. Tym razem Terytorialsi, na wniosek Ministerstwa Zdrowia, wsparli Agencję Rezerw Materiałowych.

Żołnierze 8K-PBOT wzięli udział w transporcie, rozładunku i pakowaniu środków ochrony osobistej, płynów do dezynfekcji, kombinezonów, maseczek i przyłbic. Materiały zostały przetransportowane m.in. do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Rydygierda w Toruniu, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rypinie, ŚPZOZ w Radziejowie, Szpitala Tucholskiego, Szpitala Powiatowego w Więcborku, Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy oraz Szpitala Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim.

Tego typu transporty na pewno będą się jeszcze odbywały, a my jesteśmy w pełnej gotowości, aby to zadanie realizować – podsumowuje płk Krzysztof Stańczyk, dowódca 8K-PBOT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *