Terytorialsi przysięgali w Toruniu [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości

Nowi żołnierze zasilili szeregi 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uroczystą przysięgę w sobotę 29 maja złożyło 68 Terytorialsów.

Kolejna przysięga wojskowa w 8. K-PBOT odbyła się 29 maja w kompleksie wojskowym przy ul. Piastowskiej. Złożyło ją 68 żołnierzy. Ponad 1/3 z nich to kobiety, z których ponad 50 proc. posiada wykształcenie wyższe.

– W ostatnich miesiącach szczególnie widzimy wartość waszej służby. To nasi lokalni Terytorialsi pomagają służbom cywilnym i medycznym zapanować nad trwającą epidemią. Bardzo wam dziękuję za tę ofiarność i obecność wśród nas w najważniejszych chwilach – mówił zastępca prezydenta miasta Zbigniew Rasielewski.

Szeregi Terytorialsów zasilili tym razem m.in. restaurator, lektor języków obcych, kosmetolog, radca prawny czy jeździec konny. Wśród nich znalazł się szer. Krzysztof Szpanowski, który przysięgał w obecności taty – żołnierza 1. Regionalnej Bazy Logistycznej RWT Bydgoszcz i weteran misji w Iraku i Libanie oraz mamy – pielęgniarki w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy.

– Motywacją do włożenia munduru był dla mnie rodzic – ojciec. To u nas rodzinne, z pokolenia na pokolenie – mówił szer. Krzysztof Szpanowski.

Fot. nadesłane

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *