Terytorialsi rosną w siłę. Tak wyglądała ostatnia przysięga wojskowa [ZDJĘCIA]

Wiadomości
Na zdjęciu szer. Jolanta Lewandowska i jej córka Paulina. Fot. nadesłane

Szeregi 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej po raz kolejny powiększyły się o nowych żołnierzy. Tym razem do formacji wstąpiło 42 Terytorialsów, w tym 15 kobiet oraz 27 mężczyzn. Wielu z nich zmotywowanych zostało do podjęcia służby przez bliskich.

Przysięgę wojskową w dziewięciu brygadach Wojsk Obrony Terytorialnej w miniony weekend złożyło ponad 400 żołnierzy. 42 z nich trafiło do 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Znaleźli się wśród nich m.in. listonosz, ratownik WOPR, murarz, mechanik samochodowy czy ślusarz. Osiągnięcia, jakimi mogą się pochwalić nowi członkowie 8. K-PBOT to I miejsce na Mistrzostwach Polski w Karate, Mistrzostwo Polski Juniorów w wioślarstwie, III miejsce w Pucharze Polski w boksie czy wicemistrzostwo Polski w koszykówce kobiet. Są to ludzie o różnorodnych zainteresowaniach: od gotowania przez fotografię, mitologię skandynawską, motoryzację po hodowlę psów rasowych. Większość z nich prowadzi zwyczajne życie, pracując, prowadząc dom i wychowując dzieci – opowiada por. Paweł Banasiak, oficer prasowy 8. K-PBOT.Nowi żołnierze, świeżo po przysiędze po raz kolejny udowadniają, że Wojska Obrony Terytorialnej są dla każdego, kto chce służyć Ojczyźnie i nieść pomoc lokalnej społeczności.

Wielu nowych żołnierzy do podjęcia służby zostało zmotywowanych przez bliskich.

Ja zawsze byłam wychowywana w wartościach patriotycznych. U nas w domu wszystkie święta narodowe były bardzo uroczyście obchodzone. Zawsze chciałam pójść do wojska. Jednak wybrałam technikum gastronomiczne, by mieć zawód. Gdy powstały Wojska Obrony Terytorialnej była to możliwość pogodzenia szkoły i pasji – mówi szer. Paulina Lewandowska, która wstąpiła w szeregi WOT za przykładem mamy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *