Terytorialsi rozwożą książki dla seniorów [ZDJĘCIA]

Box1 Wiadomości
fot. nadesłane

Urząd Marszałkowski przygotował kolejną akcję pomocy dla seniorów. Otrzymują oni nie tylko ciepłe posiłki, ale także książki. Projekt ma na celu ułatwienie osobom starszym dostęp do literatury w momencie ograniczeń, związanych z poruszaniem się i zamknięciem bibliotek. W akcję zaangażowali się żołnierze z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Mieszkańcy Torunia mogą zostawiać książki dla seniorów w dwóch punktach. Jeden z nich znajduje się przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym, a drugi został zlokalizowany przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73. Publikacje można zostawiać w specjalnie oznakowanych kartonach. Przekazane książki i albumy Terytorialsi zawożą osobom starszym. W celu zachowania maksymalnego bezpieczeństwa odbiorców, książki naświetlane są promieniowaniem ultrafioletowym.

Zdajemy sobie sprawę z tego, iż Ci starsi ludzie potrzebują nie tylko jedzenia, ale również, a może i przede wszystkim, rozmowy i zajęcia. W tym trudnym czasie, gdzie tak naprawdę nie mogą wychodzić na zewnątrz, doszliśmy do wniosku, że musimy coś wymyślić dla nich. Wpadliśmy na pomysł, żeby zawozić im również książki i albumy – tłumaczy szer. Marcin Swaczyna z 8 K-PBOT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *