Terytorialsi wspierają dystrybucję maseczek z TZMO

Box2 Wiadomości
fot. 8 K-PBOT

Druga partia maseczek ochronnych, wyprodukowanych przez Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, trafia właśnie do samorządów lokalnych w województwie kujawsko-pomorskim. Żołnierze z 8K-PBOT pomagają w ich dystrybucji.

Już od 16 marca kilkudziesięciu Terytorialsów z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspiera linię produkcyjną TZMO.

Epidemia COVID-19 stawia nas indywidualnie, ale również zbiorowo, jako lokalną społeczność, przed ważnym i trudnym egzaminem. Aby zatrzymać dalsze rozprzestrzenianie się wirusa, musimy rygorystyczne przestrzegać wszystkich procedur epidemicznych i zasad higieny – tłumaczy płk Krzysztof Stańczyk, dowódca 8K-PBOT.

Pierwsza transza 10 tys. maseczek trafiła do pięciu największych miast w regionie: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia. Urząd Marszałkowski zebrał ze wszystkich urzędów miast i gmin oraz starostw powiatowych informacje, dotyczące zapotrzebowania na maski przeciwwirusowe. W chwili obecnej TZMO produkuje 5 tys. maseczek dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *