Terytorialsi z Torunia uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. W ramach obchodów żołnierze z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu uczcili pamięć żołnierzy Armii Krajowej oraz podziemia niepodległościowego z okresu po 1945 r., porządkując miejsca pamięci.

Terytorialsi w dniach 26-27 lutego porządkowali groby Żołnierzy Wyklętych oraz pomniki i tablice pamiątkowe, związane z polskim podziemiem niepodległościowym okresu po 1945 r.

Budowanie świadomości obywatelskiej, w tym patriotycznej i historycznej oraz kultywowanie i pielęgnowanie pamięci o polskich żołnierzach poległych w walkach o wolną i niepodległą Polskę jest naszym obowiązkiem – komentuje płk Krzysztof Leszczyński, komendant CSWOT w Toruniu.

Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”, obchodzony corocznie 1 marca, poświęcony jest upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Tego dnia 1951 r. w więzieniu na Mokotowie wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia “Wolność i Niezawisłość”.

Tagged

1 thought on “Terytorialsi z Torunia uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  1. przepraszam a dlaczego niwelujecie i redukuje cię świętujących i dodających cześć pamięci Żołnierzy Niezłomnych, wiernych do ostatka przysiędze – tylko do….”terytorialsów” ?
    Obecnie zatrudnianych aby…….wtykali patyk do nosa Torunianom i….pilnował czy ci znajdują się w areszt ach domowych (bezprawnych) ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *