Tir przewrócił się przez podmuch wiatru [ZDJĘCIA]

112 Box2 Wiadomości
fot. OSP Warlubie

W niedzielę przez wiele godzin zablokowana była autostrada A1 w kierunku Łodzi. Wszystko przez tira, który w okolicach Warlubia przewrócił się na jezdnię i uszkodził bariery drogowe.

Przez wiele godzin kierowcy jadący autostradą A1 byli skazani na korzystanie z objazdów wyznaczonych m.in. drogami wojewódzkimi. Do przewrócenia się tira przewożącego meble doszło na 77. kilometrze autostrady – na jezdni w kierunku Łodzi. Akcja na A1 trwała od godz. 14 do 19.30.

Brali w niej udział m.in. strażacy z Warlubia, Świecia, Górnej Grupy, policja, pogotowie ratunkowe, pomoc drogowa i obsługa autostrady.

“Na miejscu zostaliśmy samochód ciężarowy, który poprzez mocny podmuch wiatru stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jezdnię. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielaniu pomocy kierowcy oraz postawieniu samochodu ciężarowego na koła” – relacjonują strażacy z OSP Warlubie.

Wciąż są utrudnienia na A1 związane z wczorajszym wypadkiem. Pomiędzy węzłem Warlubie a Nowe Marzy w kierunku na Łódź i Gdańsk są naprawiane uszkodzone przez tira bariery drogowe. Ruch odbywa się pasami wolnymi – pasy szybkie są wyłączone z ruchu.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *