To, co ubierasz, ma znaczenie. Wozownia zaprasza na wykład on-line o komunikacyjnej funkcji mody

Box2 Kultura Polecamy Wiadomości
Marta Kołacz. Fot. nadesłane

Wykład “Co Ci to mówi? O zaangażowanych t-shirtach, czapeczce z logiem Star-Wars i namiocie z obozu dla uchodźców, który stał się sukienką” wygłosi Marta Kołacz, kuratorka i historyczka designu. W najbliższy czwartek opowie o tym, jakich wyborów dokonujemy, ubierając się i co mogą komunikować nasze ubrania.

Moda też może być zaangażowana. Można jej używać chociażby do komunikowania problemów współczesnego świata. Jak? O tym opowie w czwartek 15 października Marta Kołacz.

REKLAMA

Ubierając się, dokonujemy wyboru. Wyboru materiału, z którego nasze ubrania zostały uszyte, wyboru sposobu, w jaki znalazły się one w naszej szafie, wreszcie wyboru, co poprzez strój chcemy zakomunikować otoczeniu. Moda jest i zawsze była ważną częścią naszego życia – informuje Marta Kołacz. – Podczas wykładu chciałabym zwrócić szczególną uwagę na to, co komunikują nasze ubrania. Opowiem więc, w jaki sposób to, co zakładamy na siebie, a także w co ubieramy nasze dzieci, ma znaczenie.

Autorka wykładu wskaże przykłady, jak wykorzystywana jest funkcja komunikacyjna mody i w jaki sposób można zrobić z niej użytek.

Wykład będzie transmitowany on-line na fejsbookowym fanpage’u oraz profilu YouTube toruńskiej Galerii Sztuki Wozownia w czwartek 15 października o 18:30. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków gminy miasta Toruń w ramach cyklu “Projekt dla…”.

Tagged

2 thoughts on “To, co ubierasz, ma znaczenie. Wozownia zaprasza na wykład on-line o komunikacyjnej funkcji mody

  1. Świetny tytuł z klasycznym błędem językowym: “to, co ubierasz…. “. Zastanawiam się, kiedy w prasie, radiu i mediach elektronicznych skończą się te fatalne “byki”. Przypomnę zatem: “ubierać” to czasownik zwrotny, zatem można ubrać kogoś w coś, ubrać się, ale nie można ubrać sukienki, butów, płaszcza….itd. Zatrudnijcie kogoś po maturze z polskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *